Na co należy zwracać uwagę podczas czyszczenia sztućców?

Posted on 29/01/2022 7:44am

Każdy ma w domu różnego typu widelce i łyżki. Jeśli posiadamy również stare komplety stołowe, to powinniśmy mieć świadomość, że należałoby niezwykle pieczołowicie dbać o takie posrebrzane sztućce.


Znacznie bardziej znane w codziennym użytkowaniu są sztućce, jakie wyprodukowane są ze stali nierdzewnej.


polerowanie sztućców
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Są one stosunkowo niedrogie, a wyglądają niezwykle dobrze, zatem doskonale sprawdzą się w codziennym użytku. Trzeba jednak mieć w pamięci, że o takie sztućce także powinniśmy niezwykle dbać. Z tego też powodu jeżeli chcemy zachować ich wygląd w doskonałym stanie, tego typu sztućce sztućce jednorazowe drewniane myjak potrzebują odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, jak m.in. polerowanie sztućców. Najważniejszą rzeczą jest to, z jakiego konkretnie materiału są wyprodukowane konkretne sztućce. Ważna jest kwestia, czy są one odporne na działanie różnych preparatów chemicznych. Chodzi o to, czy moglibyśmy je myć w zmywarce czy musimy zrobić to manualnie. Należy zdobyć pewność, czy moglibyśmy korzystać tylko z detergentów, które są zalecane przez producentów sprzętu.


rozwój
Author: Blake Patterson
Source: http://www.flickr.com


Istotna jest kwestia ułożenia widelców i łyżek w zmywarce w odpowiedni sposób, ponieważ muszą być one ułożone w odpowiednim koszyczku. Rzecz w tym, że sztućce nie mogą mieć styczności ani ze sobą, ani z innymi metalowymi przedmiotami. Jeżeli zdecydowaliśmy się czyścić sztućce rękoma, to musimy zwracać uwagę, żeby nie zmatowiała warstwa srebra. Z tego też powodu dobrym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z używania metalowych zmywaków i twardych proszków, ponieważ mogłyby one posiadać wpływ na zarysowanie powierzchni sztućców.


Jeśli zobaczymy na ich powierzchni większe zabrudzenia, które nie chcą znikać po zwykłym zmywaniu, powinniśmy zastosować trochę silniejszych preparatów jak przykładowo aerozol czy specjalistyczny roztwór, który jest przeznaczony do czyszczenia stali nierdzewnej.

Tags: dom, materiał, preparat