Na co kierować uwagę, nabywając używany traktor?

Posted on 11/07/2019 7:24am

Używane traktory rolnicze cieszą się nadal wielką popularnością pośród kupujących, na co wpływ ma głównie cena. Jednak zakup używanej machiny łączy się z niebezpieczeństwem wysokich sumptów napraw.
używane ciągniki siodłowe
Author: Herry Lawford
Source: http://www.flickr.com


Na co kierować uwagę, kupując używane ciągniki siodłowe, ażeby kupno to cieszyło, a nie uszczuplało portmonetki nieprzewidzianymi kosztami. Stawiając na zakup używanego traktora , powinniśmy się liczyć z częściowym zużytkowaniem maszyny, jaka – funkcjonując już wszak w jakimś gospodarstwie swoje odsłużyła.

Na pewno ciekawią Cię inne newsy. Z radością zapraszamy Cię do naszego nowego artykułu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Należy tylko wejść w link.

Ceny maszyn użytkowanych w porównaniu do nowych okazów są jednak co najmniej zachęcające. Jak przyszykować się do takiego zakupu a także czym się pokierować, kupując używany traktor? Kiedy pragniemy wybrać traktor, który możemy zreperować we własnym zakresie, warto wybrać ciągnik z lat 90., w którym elektronika nie będzie jeszcze tak bardzo rozbudowana. Ciągniki pochodzące z owego okresu są uznawane za dosyć trwałe, bo wytwarzane jeszcze w okresie, gdzie nie było surowych norm emisji spalin, stąd palą one znacznie mniej. Są również proste w budowie, ale również w obsłudze. Wciąż dużą wziętością cieszą się pochodzące z owego okresu maszyny.


Czym się kierować, kupując używany traktor oraz na jakie wyposażenie należy postawić? Wszystko zależne jest od tego, jakiego rodzaju traktora potrzebujemy do pracy w swym gospodarstwie. Trzeba to określić jeszcze przed poszukiwaniami.
Czy dany ciągnik musi na wyposażeniu mieć należyte przełożenia WOM, jak wiele gniazd hydraulicznych, czy w zestawie z balastem na tył oraz przód? Odpowiedź na owe pytania pomoże nam ograniczyć pole poszukiwań oraz ułatwić podjęcie decyzji o zakupie, ale też sporo zaoszczędzić. Kompletowanie wyposażenia, to bowiem duże koszta.

Zainteresowałeś się tym tematem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej o tym punkcie w kolejnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

/J]

Tags: model, pracy, koszty, kupić