Maszyny oraz materiały do pakowania.

Posted on 17/07/2019 12:14pm

Dzisiejsze wymogi wzrostu tempa produkcji oraz cięcia kosztów przekładają się na powstawanie mechanizmów wspierających ten proces. W szczególności dla zakładów produkcyjnych zasadniczym wyznacznikiem jest czas. Na czas wytworzenia produktu oprócz jego wyprodukowania składa się też zapakowanie produktu.
 
Pakowanie w folie termokurczliwą
Author: Vincent Sp. z o.o.
Source: http://www.vincent.pl/
Maszyna pakująca jest ważnym wyposażeniem hali wytwórczej. W zależności od rodzaju produktu jest ogromny wybór. Mogą to być modele poziome lub pionowe. Urządzenia poziome służą do pakowania wyrobów stałych przesuwanych na taśmie. Może to być chleby, artykuły kosmetyczne, słodycze albo owoce. Zaś maszyna pionowa dedykowana jest dla artykułów sypkich np. ryż, żelki albo cukierki. W zależności od wymagań mamy do wyboru różnych producentów oraz gabaryty kartonów obsługiwane przez urządzenia pakujące. Taki sposób zabezpieczenia produktu zapewni mu bezpieczeństwo w transporcie i dłuższy termin ważności (dla produktów spożywczych).
 
Do zapakowania i transportu konieczne są także materiały opakowaniowe. Tu całość zależna jest od gatunku i rozmiarów naszego artykułu. Mniejsze części czy paczki najbezpieczniej przechować w pudełkach lub specjalnych kopertach. Ażeby uchronić je przed zniszczeniem albo przewróceniem niezbędna będzie też elastyczna folia (zobacz vincent.pl/maszyny-pakujace/materialy-eksploatacyjne/folia-stretch-i-siatka-klima-net/Folia-stretch-do-pakowania/) typu stretch. Koniecznym elementem jest także taśma. Mamy do wyboru różne taśmy pakowe. Można wykorzystać zwykłą szarą taśmą lub z nadrukiem. Jednakże w przypadku transportu większych paczek np. z przemysłu (żywice na formy do termoformowania) ciężkiego albo spożywczego lepiej użyć taśmy spinające. Taśmy różnią się od siebie współczynnikami wytrzymałościowymi oraz współczynnikiem wydłużenia. Dla każdego transportu odpowiednie mogą być różne materiały.
 
Istnieje również cała gama mniejszych urządzeń pakujących pomocnych zwłaszcza przy pakowaniu ręcznym. Tego typu urządzenia przysłużą się także ludziom działającym w zakresie sprzedaży przez Internet, gdzie niekoniecznie trzeba kupować zaawansowanych urządzeń. Są to głównie zgrzewarki, pakowarki próżniowe, zszywarki i tym podobne. (Wiele unikalnych wiadomości w tej kwestii - tu).

Tags: Urządzenia, maszyny

Author: k.s.