Kupujemy obuwie na zimę – co się liczy?

Posted on 13/05/2021 9:51am

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima – czas niskich temperaturi opadów śniegu. Jeszcze przed nagłymi spadkami temperatur warto zatroszczyć się o porządną kurtkę i obuwie. Kozaki na zimę skutecznie ochronią nasze nogi przed zmarznięciem. Na co zwracać uwagę, dokonując ich zakupu?
kozaki
Author: Solo Femme
Source: Solo Femme
Bez względu na to, czy zamierzamy kupić kozaki muszkieterki czy tradycyjne trapery, zawsze należy zwracać uwagę na tkaninę, z której obuwie zostało wykonane. W zimowe miesiące z całą pewnością nie sprawdzi się delikatny i nieodporny na wilgoć materiał – wystarczy bowiem mała ilość śniegu, by bytu przesiąkły wilgocią. A w takich nasze stopy na pewno nie będą ciepłe. Elegancka skóra cielęca na polską tradycyjną zimę także nie jest najlepsza.Chociaż kozaki muszkieterki przetrwają ją, jeżeli będzie suchai niespecjalnie mroźna - porównaj informacje. Kozaki na zimę powinny mieć ocieplenie w środku. Im grubsze będzie ocieplenie, tym oczywiście korzystniej. Trzeba unikać kupna butów, które wewnątrz nie mają choćby malutkiej warstwy dającego ciepło futerka. Kozaki nie mające ocieplenia zupełnie nie sprawdzą się wtedy, gdy na dworze zapanuje duży mróz.

Koniecznie zweryfikuj ofertę u źródła (http://efematic.pl) odnoszące się do zbioru pokrewnych tekstów. Są one umieszczone na podobnym portalu - sprawdź je!

Nogi zmarzną w nich niemalże od raz. Dodatkowo pojawi się ryzyko ich odmrożenia, a to może mieć związek nawet z martwicą tkanek i koniecznością amputacji. Niestety, producenci coraz rzadziej decydują się na szycie butów z solidnym, grubym i dającym ciepło kożuszkiem.


kozaki
Author: Leen Peeters
Source: http://www.flickr.com
W zimowe miesiące, kiedy nieraz pada śnieg lub zamieniający się w lód deszcz, nasze chodniki pokrywają się cieńszą lub grubszą warstwą lodu - . Taka warstwa sprawia, że stają się naprawdę wyjątkowo śliskie. Aby uniknąć upadku, który może zwiększać ryzyko powstania wiążącej się z bólem kontuzji, warto zdecydować się na buty, które nie mają śliskich podeszew. Dzięki temu zapewnimy sobie naprawdę pełen komfort przemieszczania się oraz bezpieczeństwo. Nie będzie trzeba bać się, że nagle się poślizgniemy. Dobrze jest unikać obuwia podeszwami zrobionymi ze skóry. Są one za cienkie, by poradziły się z naszą – nawet wyjątkowo lekką zimą. Nie tylko szybko się zedrą, ale też nie zapewnią oczekiwanego o tej porze roku ciepła naszym nogom. Skóra to lepszy zakup na czas wiosny i jesieni, ale tylko wówczas, kiedy deszcz pada rzadko. Wtedy możemy zakładać je bez lęku o ich stan.

Tags: zima, obuwie, buty