Który plecak wziąć na krótką wycieczkę, a jaki na kilkudniowy wypad w góry?

Posted on 29/01/2019 5:08pm

Dzisiaj do nabycia mamy wiele plecaków. Jest to konieczny element dowolnego podróżnika. Warto pomyśleć czy będziemy potrzebować plecaka na wędrówkę w góry, czy też do lasu.


galeria
Author: Andy Rogers
Source: http://www.flickr.com


Kiedy wiemy już do czego plecak ma nam służyć, trzeba zastanowić się, co będziemy w nim nosić.


Plecak płócienny sprawdzi się znakomicie na niedługą wędrówkę w góry czy też do lasu. Nadaje się on do grubych jeansów czy wyższych traperów. Nadają się one do wszystkich elementów ubrania. Pojemny plecak koniecznie powinien mieć pasek na klatkę piersiową. Dzięki niemu znacznie łatwiej go używać, a podczas biegania nigdy się go nie odczuwa. Prawidłowo jest, kiedy plecak mocno utrzymuje się pleców. Istotne są też dodatkowe kieszenie na komórkę czy też cyfrówkę. Istotne jest, aby plecak był nieprzemakalny. Dobrze jest, jeżeli posiada też wiele różnorodnych zaczepów, do których można by przywiązać sznurek. Dzięki temu rozwiązaniu do plecaka możesz coś przywiązać. Mnóstwo plecaków ma w górnej części uchwyt na karimatę. Należałoby przymocować ją pionowo, ponieważ nie będzie wtedy o wszystko zahaczać, np. krzaki czy skały.


W dużych plecakach bardzo ważny jest stelaż. Dzięki niemu taki plecak będzie prawidłowo się trzymał, a nawet niepoprawnie spakowane przedmioty nie będą uciskały nas w plecy. Dobre zapięcie to również niezwykle ważna sprawa przy wyborze torby. Typowe klipsy powodują, że plecak (więcej w temacie) można otworzyć nawet w rękawicach. Dobrze by było, żeby plecak wz 93 otwierał się także od dołu.
Wtedy jeżeli chcesz wyjąć coś z dna torby, nie musisz wszystkiego wypakowywać. Istnieją plecaki, które można otwierać też od środka i to także jest niezwykle dobrym rozwiązaniem.

Tags: części, moc, sprzedaż