Kto ma obowiązek nakładania odblasków i z jakiego powodu trzeba to robic?

Posted on 20/10/2020 7:53am

W obszarze niezabudowanym posiadamy obowiązek wkładać specjalne odblaski. Ma nam to zapewnić bezpieczeństwo, a jednocześnie dać gwarancję, że kierowca w nadjeżdżającym aucie odpowiednio wcześnie nas zobaczy oraz zdąży zareagować w wypadku ryzykownej okoliczności.


Wymiar, jaki mogłaby mieć plastikowa opaska odblaskowa to 300x30 milimetrów z kredowobiałym PCV po wewnętrznej stronie.


Taką opaskę można by założyć jednym ruchem na nodze. Może posiadać nadruk promocyjny w CMYK jednobarwny albo wielokolorowy. Tego typu opaska - (i inne gadżety http://gadzetyupominki.com) mogłaby zostać doskonałym gadżetem reklamowym jakiejś firmy. Sprawi ona, że będziemy widoczni na drodze, a jednocześnie bezpieczni.

Wejdź na ten link i przeczytaj tam uwagi o nas (http://www.leclerctychy24.pl/dla-zwierzat). Jeżeli powstaną jakieś niejasności, to z przyjemnością Ci na wszystkie odpiszemy.

Mogłaby być ona wręczana gratis lub jako załącznik do oferty podmiotu. Opaska tego typu może być ciekawym urozmaiceniem ubrania oraz sprawdzi się doskonale podczas wielu powszednich czynności tego typu jak wędrówka czy też jazda na rowerze. Najczęściej takie opaski występują w bardzo wielu jaskrawych kolorach. Dla dzieciaków możemy dobrać opaski ze śmiesznym nadrukiem przykładowo uśmiechniętą buźką lub samochodem.


wózek widłowy
Author: Brant
Source: http://www.flickr.com
Obowiązek noszenia opaski odblaskowej ma każdy niezależnie od wieku. Nie tyczy się on pieszych poruszających się drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych czy pieszych poruszających się w obszarze zamieszkania. W tamtym miejscu cała szerokość drogi jest do dyspozycji pieszego oraz ma on pierwszeństwo przed wszystkimi pojazdami. Części odblaskowe mogłyby być doczepiane do ubrania. Należy pamiętać, że bardzo ważne jest miejsce założenia takich opasek.


Rekomenduje się je umieszczać na wysokości dłoni czy w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wtedy posiadamy pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników drogi.

Tags: mieszkania, firmy, firm