Kroczek po kroczku. W jaki sposób rozliczyć PIT online

Posted on 04/02/2020 7:58am

Ogonki w urzędach skarbowych i pocztowych w końcówce kwietnia mogą straszyć. Jest metoda, aby je ominąć.

Rozliczenie podatku PIT
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Własne zeznanie podatkowe możemy złożyć online. Naprowadzamy, jak to zrobić. Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się on-line. Polacy entuzjastycznie korzystają z owej możliwości.

Ażeby rozliczyć się przez internet w programie - przejdź - lub na stronie finanse.mf.gov.pl trzeba oraz odszukać na pasku u góry strony www zakładkę „PIT”. Jeśli w nią wejdziemy, po lewej stronie selekcjonujemy opcję „e-Deklaracje”.

Czy spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to sprawdź poza tym szczegóły w serwisie pit 2020 program, gdyż one również mogą okazać się dla Ciebie niezwykle interesujące.

W tym dziale klikamy zaś w „Do pobrania”.

W tym miejscu wyświetli się rejestr wszelkich programów, jakie trzeba zainstalować na pececie, by rozliczyć się online. Fizycznym osobom najwygodniej korzystać ze znajdującego się tam programu „e-Deklaracje Desktop”, albowiem PIT-y, które wyślemy za jego pomocą do urzędu, nie będą wymagały elektronicznego podpisu. Ażeby program działał poprawnie, musimy ściągnąć program Adobe Reader 9.0.0 względnie nowsze.

podatki
Source: pixabay.com
Online zdołamy złożyć formularze: PiT-28, PiT 36, PiT-36L, PiT-38, PiT-19a.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, które serwisy są zachwalane przez różne osoby, to zobacz polecane info na tego typu temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaintrygować.

W programie „e-Deklaracje Desktop” trzeba zatem wyselekcjonować odpowiedni druczek po czym rzetelnie go wypełnić. Jeżeli będziemy już gotowi do posłania zeznania do urzędu, trzeba je podpisać. Aby tego dokonać, należy napisać kwotę przychodu wykazanego w PIT-cie za przeszły rok - tutaj.

Potrzebne będą również, rzecz jasna, imię oraz godność, data urodzenia oraz tzw. identyfikator podatkowy, którym jest nasz PESEL, jednakże wyłącznie w przypadku osób fizycznych, jakie nie prowadzą firmy. Po wysłaniu e-PIT-a nieodzowne jest zachowanie UPO a więc Urzędowego Poświadczenia Odbioru. To ono potwierdza, iż dostarczyliśmy e-PIT-a na czas.

Tags: Internet, firmy, PIT, on-line