Kilka podstawowych informacji o łazienkowych grzejnikach, jak powinno się je wybierać oraz gdzie najkorzystniej je nabywać.

Posted on 30/10/2019 7:23am

Łazienkowe grzejniki są ważnym elementem wyposażenia tych właśnie pomieszczeń. Spełniają one w rzeczywistości podwójne zadanie, ponieważ oprócz tego, że służą do ogrzewania, to jeszcze stanowią doskonałą suszarkę do prania i ręczników. Stąd też bierze się ich bardzo charakterystyczna budowa, nieco inna od grzejników używanych w innych pomieszczeniach. Grzejniki łazienkowe najczęściej składają się z dwóch pionowych rur, zwanych też kolektorami, oraz szeregu rurek w poziomie, na jakich rozłożyć właśnie można pranie.

grzejnik
Source: pixabay.com
Przez wszystkie rurki przepływa ciepła woda, która je ogrzewa do wyższej temperatury. Przeważnie grzejniki łazienkowe są podłączane do sieci z centralnym ogrzewaniem, lecz również często występują samodzielnie, wtedy najczęściej stosowane są w wersji elektrycznej. Różnica pomiędzy klasycznymi odmianami grzejników a grzejnikami łazienkowymi jest taka, że te ostatnie są nieco mniejszej mocy.

Poszukujesz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (http://theomarvee.com/) z pewnością Cię zainteresuje, gdyż są na niej dużo bardzo ciekawych informacji.

Lecz w praktyce nie jest to ich wada, ponieważ przez to pełnić mogą również rolę suszarki, na której ręczniki będą w pełni bezpieczne. Kupując łazienkowy grzejnik przede wszystkim należy się zdecydować , z jakiego materiału zostanie on zrobiony. Najbardziej popularne są grzejniki wykonane ze stali, pomalowane na jakiś ciekawy kolor specjalnym lakierem. Powłoki oprócz klasycznych lakierów mogą być także satynowane lub metalizowane, lecz jeśli będzie potrzeba zrobienia czegoś nietypowego, to grzejniki dekoracyjne producent bez żadnego problemu powinien wykonać coś według wytycznych klienta.

Czyżby wpisy opublikowane na tej witrynie wiercenia geotermalne Opolskie w pełni Cię uradowały? Myślimy, że tak. Jednakże, jeżeli pragniesz więcej, to kliknij tu.ogrzewanie w łazience
Source: pixabay.com
Dużo w sprzedaży jest również grzejników miedzianych i aluminiowych, z kolei one z reguły pokryte są powłoką z chromu, która nadaje im stylowego wyglądu. W praktyce rodzaj grzejnika w dużej mierze uzależniony będzie od oczekiwanej mocy grzania i jego estetycznych walorów. A z kolei moc przede wszystkim uzależniona będzie od wielkości grzejnika, a także od przyłączonej instalacji która będzie doprowadzać ciepłą wodę. W przypadku łazienek stosuje się odpowiednie wzory do wyznaczenia wymaganej mocy, standardowo jest przyjmowane około 120 watów na jeden metr kwadratowy.Tags: temperatura, Kolor, Wyposażenie, estetyka