Kilka idei na piękny prezent stworzony własnoręcznie

Posted on 29/11/2022 8:37am

Obdarowywanie innych to prawdziwa przyjemność. Dużo osób ma jednak problem ze znalezieniem upominku, jaki przypadnie do gustu osobie otrzymującej podarunek. Jeśli także masz z tym problem, zastanów się nad czymś, co zdołasz wykonać sama.
Kupowanie prezentów pod choinkę, z okazji imienin, urodzin, bądź Walentynek to najłatwiejsze wyjście z sytuacji. Nic ale nie zastąpi upominku wykonanego własnoręcznie. Poświęcony okres, nowatorski pomysł i jego niepowtarzalność to gwarancja, że osoba obdarowywana z pewnością się ucieszy. Co wolno podarować innym?


Szkatułki drewniane
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com


Decoupage


Technika decoupage polega na ozdabianiu rozmaitego rodzaju powierzchni, w jaki sposób szkło, metal czy drewno, za pomocą wzoru wyciętego z papieru (najczęściej cieniutkiej serwetki) i kleju. Nie będzie ona trudna i zapewnia dużo sposobności, bo dzięki niej ozdobimy Szkatułki drewniane, słoiki, doniczki, pudełka, naczynia, biżuterię, a także meble. Trzeba do ozdobienia wykorzystać specjalnie przygotowane pojemniki – sklep decoupage to doskonałe miejsce, od jakiego należy rozpocząć. Odnajdziemy w nim wszystkie potrzebne do takiej techniki dodatki, jakie pomogą wyczarować przepiękne prezenty, np szkatułkę na biżuterię dla eleganckiej damy, zakładki do książek dla zapalonego czytelnika, lub album na zdjęcia bądź pamiętnik dla romantyczki.


Coś praktycznego, a równocześnie pięknego


Osoby, które posiadają talent plastyczny powinny postarać się ozdobić zwykły serwis do kawy, lub np. pojedynczy kubek. Niczym to zrobić? Starczy ciekaw pomysł, specjalne farby do porcelany albo szkła i niewątpliwie filiżanka, talerzyk, czy kubek w jednym kolorze, który stanowić jest bazę. Sposobności bywa naprawdę sporo, a podczas planowania takiego podarunku i wykonywania prezentu trzeba uwzględnić zainteresowania osoby obdarowywanej. Miłośniczce kwiatów spodoba się piękna łąka namalowana na talerzyku, zaś osoba przepadająca za kotami z pewnością jest zachwycona kubeczkiem z ulubionym zwierzakiem.
Pamiętajmy ale, iż nie wszystkie farby nadają się do mycia w zmywarce. Pomyłem na praktyczny i estetyczny upominek jest też np. etui na telefon. Uszycie takiego pokrowca to proste zadanie, z jakim poradzi sobie nawet początkująca osoba.

Tags: zwierzak, oczy, dodatki, papier, podarunek