Kilka ciekawych domowych sposobów na ostrogę piętową

Posted on 10/07/2022 7:57am

Ostroga piętowa to schorzenie, które powstaje na skutek przewlekłego stanu zapalnego w okolicy pięty. Jej ból (w środku) jest wyczuwalny w pierwszej kolejności przy zwyczajnym poruszaniu się, jednak wraz z upływem czasu przybiera na sile i nie ustępuje nawet w takiej sytuacji, gdy siedzimy lub leżymy.


Najczęściej ból możemy załagodzić przy pomocy preparatów przeciwbólowych i fizjoterapii.
Okazuje się jednak, że są także bardziej domowe metody na ostrogi piętowe.

Nie masz pewności odnośnie tego tematu? Po prostu sprawdź informacje opublikowane właśnie na tej stronie. Wszystko jest dogłębnie wyjaśnione.

W poniższym tekście opiszemy co poniektóre z nich. Najbardziej istotne są dobre buty, ponieważ trzeba unikać chodzenia na całkowicie płaskich obcasach i w butach o twardej podeszwie. Ponadto, żeby trochę odciążyć pięty, dobrze byłoby pomyśleć o noszeniu wkładek żelowych lub ortopedycznych podpiętek. Kolejny sposób to okład z lodu. Kiedy doskwiera Ci mocny ból pięty, warto przyłożyć do niej bardzo zimny okład. Można by także zawinąć kilka kostek lodu w stosunkowo cienki bawełniany ręczniczek. Można powielać tę czynność za każdym razem, kiedy pojawi się ten ból.


szal
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com


preparat
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com


Trzeci już swojski sposób to masaż aromatyczny. Ostrogę piętową możesz spróbować delikatnie rozmasować. Tego typu zabieg powinien trwać parę minut, a do łagodzącego ból masażu warto jest wykorzystać trochę oliwy z oliwek zmieszanej z olejkiem lawendowym lub z majerankiem. Następny domowy sposób na ostrogi piętowe to przykładowo zabieg borowinowy. Trzeba rozdrobnić kostkę borowinową i rozmieszać ją z ciepłą wodą do uzyskania jednolitej masy. Naczynie z taką masą umieść nad garnkiem gotującej się wody i ogrzej masę do temperatury swego ciała.
W ten sposób przygotowaną borowinę nałóż na chorą piętę, po czym owiń stopę bandażem elastycznym, ręcznikiem albo kocem, żeby zminimalizować utratę ciepła. Ostatni już sposób to nacieranie chrzanem. Zetrzyj na tarce trochę korzenia chrzanu oraz uzyskanymi wiórkami dokładnie natrzyj piętę. Taki zabieg powinno się wykonać tuż przed położeniem się do snu.

Tags: dom, WC, zabieg