Kiedy powinniśmy zdecydować się na implanty zębów?

Posted on 04/10/2019 7:47am

Jeszcze kilka lat wstecz stomatologiczne implanty były podejściem znanym, jednak ze względu na swą cenę nierzadko nieosiągalnym dla wielu ludzi. Dziś możliwości leczenia implantologicznego są dosyć szerokie oraz znaleźć możemy coraz więcej stomatologów, którzy tym się zajmują.


oferty
Author: Zakłady Porcelany „Ćmielów”
Source: Zakłady Porcelany „Ćmielów”


implanty zębów
Author: Calvado.pl i Myin.pl
Source: Calvado.pl i Myin.pl


Implant to tytanowa śruba, jaka wkręcona jest w kość żuchwy lub szczęki. Podmienia ona korzeń ząbka. Po okresie osseointegracji na tenże implant zakładana jest koronka, która zastępuje koronę zęba. Dzięki temu ząbek wygląda tak niczym ząbek naturalny. Leczenie implantologiczne może być też dobrym rozwiązaniem dla osób, jakie utraciły wszystkie ząbki bądź ich część, albowiem na implantach można założyć most bądź protezę.

Jeżeli zafascynował Cię opisywany temat, to po przejściu do serwisu www (https://banery-druk.net/) znajdziesz większą ilość podobnych informacji, które na pewno okażą się warte uwagi.

Coraz częściej pacjenci decydują się na skorzystanie z implantologicznego leczenia, aby móc cieszyć się ślicznym uśmiechem, jaki nie odbiega od naturalnych zębów.
Implanty zębów można podzielić na 2 typy – takie, które zakładane są na jednej wizycie jak też takie, jakie wymagają dłuższego procesu oczekiwania pomiędzy wszczepieniem implantu a założeniem koronki. Ostateczne podejście jest wybierane przez implantologa, albowiem nie za każdym razem możliwe jest wszczepienie implantu w przeciągu jednej wizyty. Wszczepienie implantu za każdym razem poprzedzane jest weryfikacją kostnych warunków Pacjenta, zdjęciem pantomograficznym i w pewnych wypadkach tomografią.


Implanty możemy wszczepić osobom, jakie ukończyły wzrost kostny jak też jakie mają do tego odpowiednie warunki kostne. Wykluczyć należy również schorzenia wyniszczające organizm, cukrzycę, choroby nowotworowe, a także zaburzenia układu krzepnięcia krwi.

Tags: czas, Pacjent, natura, warunki