Kiedy powinniśmy wykorzystywać hydrofory i jak dobrać odpowiednie urządzenie?

Posted on 13/08/2019 7:27am

Jeżeli posiadamy własny dom, który jednak nie jest podłączony do jakiejś sieci wodociągowej, to prawdopodobnie będziemy musieli wykopać swoją studnię i kupić niezbędne przyrządy, żeby jej wykorzystywanie było wygodne.


praca - selfie
Author: Bruna cs
Source: http://www.flickr.com


Ten artykuł pomoże wybrać właściwe sprzęty tak, aby ich eksploatacja nie wywoływała kłopotów.
Na rynku jest wiele hydroforów, które różnią się chociażby pojemnością czy konstrukcją, jednak w praktyce ich zasada działania jest taka sama. Woda pochodząca ze studni jest pobierana do zbiornika, w którym jest też powietrze. Kiedy ilość wody wzrasta, wraz z nią podnosi się ciśnienie. Po uzyskaniu określonej wartości, pompa w sposób automatyczny odłącza pobór wody. W ten sposób hydrofor sprawia, że kiedy odkręcimy kran, ciśnienie niejako popycha wodę. Jeżeli ciśnienie obniży się do wyznaczonego poziomu, pompa znowu rozpoczyna pobierać wodę do zbiornika. Najczęściej wykorzystywane są hydrofory o objętości ok. 100 l, jednak jeśli posiadamy większe zapotrzebowania na wodę, możemy zdecydować się na urządzenie, które posiada większą objętość. Ta z kolei powinna zawsze pasować do rozmiaru instalacji wodociągowej w budynku.


zabawki
Author: Uqbar is back
Source: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/


Hydrofory posiadają zazwyczaj cylindryczny kształt i są montowane w piwnicy.

W zalewie otaczających nas danych niełatwo jest znaleźć rzeczywiście pomocne informacje. Dlatego jeśli interesuje Cię taki artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info.

Na ich umiejscowienie może wpływać również orientacja, która może być pionowa lub pozioma. Dlatego też zanim kupimy to urządzenie, musimy posiadać już dobrane stanowisko, w którym zamierzamy je umieścić. Poza tym potrzebny jest wybór odpowiedniej pompy, a dzielą się one na głębinowe oraz zasysające.


Taki typ zazwyczaj instaluje się obok pojemnika a hałas, który powoduje taka pompa mógłby być męczący. Wspomniany typ pompy montuje się w takiej sytuacji, gdy lustro wody jest zlokalizowane dosyć wysoko. O wiele bardziej ciche są wersje głębinowe.

Tags: zakup, części, budowa, problem