Kiedy powinieneś zmienić opony? Podstawowe zasady eksploatacji samochodu

Posted on 06/12/2018 7:35am

Odpowiednia eksploatacja swojego samochodu na pewno nie jest tania, o czym wie znakomicie praktycznie każdy właściciel sowich czterech kółek, jednak pod żadnym pozorem nie możeszzaniedbać utrzymania samochodu we właściwym stanie technicznym.
opony Dunlop
Author: USAG- Humphreys
Source: http://www.flickr.com


W takich przypadkach unikniesz stworzenia zagrożenia dla siebie, a także dla innych uczestników ruchu drogowego.


opony w Cadillac
Author: That Hartford Guy
Source: http://www.flickr.com


Wymiana opon


Przede wszystkim musisz pilnować właściwych terminów zmiany opon zimowych na letnie i odwrotnie (sprawdź na Zazwyczaj robimy to razem ze stałą zmianą pogody i zazwyczaj jest to najlepsze wyjście - jeżeli na przykład w grudniu nie spadł jeszcze śnieg ani nie pada marznąca mżawka, zdecydowanie nie ma najmniejszego sensu zmieniania opon. Pamiętaj także, iż opony zawsze muszą spełniać najbardziej wyśrubowane normy - jeśli poruszasz się na tak nazywanych "łysych" oponach, wówczas z pewnością nie masz co liczyć na bezpieczną jazdę. Dlatego zawsze musisz decydować się na zakup opon wysokiej jakości - aktualnie najbardziej rekomendowane są opony Dunlop, które właściwie zawsze będą mogły zagwarantować Ci najwyższe bezpieczeństwo.


Regularne przeglądy!


Powinieneś zawsze >>> strona tutaj również zwracać największą uwagę na to, czy Twój samochód ma aktualne wszelkie przeglądy. Jakkolwiek za zaniechanie przeprowadzenia obowiązkowego przeglądu zazwyczaj nakładane są kary, niejednokrotnie o nim zapominamy.
Na dodatek na bieżąco powinieneś usuwać wszystkie usterki w Twoim samochodzie - zazwyczaj trzeba na to wydać dużo pieniędzy, jednak w takim przypadku będziesz miał praktycznie gwarancję, że wszystko jest w jak najlepszym porządku - a zdecydowanie bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów w podróży powinno być najważniejsze.

Tags: twarz, moc, piec