Kiedy powinieneś zmienić opony? Podstawowe zasady eksploatacji samochodu

Posted on 09/02/2019 7:43am

Odpowiednia eksploatacja swojego samochodu na pewno nie jest tania, o czym wie znakomicie praktycznie każdy właściciel sowich czterech kółek, jednak pod żadnym pozorem nie możeszzaniedbać utrzymania samochodu we właściwym stanie technicznym.


opony Dunlop
Author: USAG- Humphreys
Source: http://www.flickr.com


W takich przypadkach unikniesz stworzenia zagrożenia dla siebie, a także dla innych uczestników ruchu drogowego.
opony w Cadillac
Author: That Hartford Guy
Source: http://www.flickr.com


Wymiana opon


Przede wszystkim musisz pilnować właściwych terminów zmiany opon zimowych na letnie i odwrotnie (sprawdź na Zazwyczaj robimy to razem ze stałą zmianą pogody i zazwyczaj jest to najlepsze wyjście - jeżeli na przykład w grudniu nie spadł jeszcze śnieg ani nie pada marznąca mżawka, zdecydowanie nie ma najmniejszego sensu zmieniania opon. Pamiętaj także, iż opony zawsze muszą spełniać najbardziej wyśrubowane normy - jeśli poruszasz się na tak nazywanych "łysych" oponach, wówczas z pewnością nie masz co liczyć na bezpieczną jazdę. Dlatego zawsze musisz decydować się na zakup opon wysokiej jakości - aktualnie najbardziej rekomendowane są opony Dunlop, które właściwie zawsze będą mogły zagwarantować Ci najwyższe bezpieczeństwo.


Regularne przeglądy!


Powinieneś zawsze również zwracać największą uwagę na to, czy Twój samochód ma aktualne wszelkie przeglądy. Jakkolwiek za zaniechanie przeprowadzenia obowiązkowego przeglądu zazwyczaj nakładane są kary, niejednokrotnie o nim zapominamy.


Na dodatek na bieżąco powinieneś usuwać wszystkie usterki w Twoim samochodzie - zazwyczaj trzeba na to wydać dużo pieniędzy, jednak w takim przypadku będziesz miał praktycznie gwarancję, że wszystko jest w jak najlepszym porządku - a zdecydowanie bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów w podróży powinno być najważniejsze.

Tags: twarz, moc, piec