Kiedy posiadasz swoje pomieszczenia magazynowe, zwróć uwagę na wygodę kierowców i bezpieczeństwo własnych robotników!

Posted on 02/10/2019 7:29am

Kiedy prowadzimy prywatny biznes, częstokroć spotykamy się z różnej klasy dostarczycielami. Zależnie od rodzaju działalności kontakt ten miewa wieloraką formę i częstotliwość.


mieszkanie - obrazek
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Jakim sposobem ułatwić życie i robotę sobie i przewoźnikom?


lustra magazynowe
Author: Franklin Park Library
Source: http://www.flickr.com


Jeśli mamy sklep albo obiekt, do którego zbliżają się samochody dostawcze, samochody ciężarowe bądź nawet TIRy, do głębi uświadamiamy sobie, jak znaczące jest to, co odbywa się w punkcie rozładunku naprowadzacze kół. Naszym zadaniem jako zarządcy terenu jest zagwarantowanie bezpieczeństwa. Pierwszym, dość błahym z pozoru krokiem, jest założenie układu odbojnic. Tego typu naprowadzacze kół, które można przykręcić do ziemi lub zabetonować, efektywnie ułatwiają kierowcy wielkiego pojazdu wmanewrować w stosowne miejsce punktu rozładunkowego. Naprowadzacze wykonane są z rozmaitej wielkości rurek metalowych, pokrytych często powłoką cynkową, dzięki czemu nie zarysowują się szybko i są odporne na czynniki atmosferyczne. Dla normalnej organizacji nie jest to duży koszt, a wyraźnie podwyższa wygodę pracy tak dostawcy, jak i pracowników przyjmujących towar.


Innym dobrym sposobem są wszelkiego rodzaju lustra magazynowe. Można je montować nie tylko wewnątrz (w takim razie użyteczne są na przykład przy manipulowaniu wózkiem widłowym), ale również na zewnątrz, chociażby przy bramie względnie przy podjeździe . Zerkając w nie, dostarczyciel może z wyższą dokładnością wjechać w bramę czy zmieścić się przy punkcie rozładunku. Koszt tego typu rozwiązania jest błahy.


Wskazane jest pogłowić się nad takim zakupem i równocześnie rozważyć, czy w danym położeniu lepsze będzie zwierciadło płaskie, czy być może zakrzywione, które jest w stanie dać szerszy obraz.

Tags: gry, czas, pojazd, skład