Kiedy jesteśmy w stanie mówić, że mamy do czynienia z prawdziwą sztuką? Jakiego typu przykład możemy podać?

Posted on 02/04/2020 7:50am

Mamy różnorakie metody, aby pokazać, na czym polega sztuka. Dla niezliczonej liczby osób jest to muzyka klasyczna, dla innych rozrywkowa, to samo możemy określić filmy.


upominki
Author: Alterna
Jedni będą zachwyceni klasycznymi obrazami najwybitniejszych reżyserów, dla drugich jednakże filmy mniej wymagające będą wyznacznikiem sztuki.

Nie czekaj! Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj również izolacja tarasu następne wiadomości na wybrany materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

No właśnie, w jaki sposób to można zdefiniować? Czy czasem sztuka to zwykła rozrywka? Czym sztuka jest naprawdę?


To bardzo ważne zagadnienia, jakie skłaniają do zastanowienia ludzi kultury, lecz nie tylko, ponieważ czasami myślą o tym wszyscy. Konkretnie pojawia się takie pytanie: czy to co stworzyłem jest jeszcze sztuką, a może już czymś zupełnie odmiennym, nie mającym ze sztuką nic wspólnego. Wyczulony na opinie innych wielbiciel filmów również pomyśli, czy film, który wielbi to naprawdę sztuka (wróć) czy raczej coś nie z takiej kategorii. Zdaje się, iż na tego rodzaju pytania nie istnieją proste odpowiedzi.


Ciekawym zagadnieniem są murale, jakie mogą kojarzyć się z graffiti, lecz są jednakże czymś zupełnie odmiennym. Graffiti bowiem stworzone jest najczęściej nielegalnie, w takich miejscach, w których nie powinno być, przykładowo na pociągach, natomiast mural to przemyślana koncepcja w ustalonym wcześniej miejscu. Co interesujące władze miast coraz przychylniej na to spoglądają, bo murale są rewelacyjne i zdecydowanie lepiej wyglądają niż szare, osmolone ściany.


Nie dziwi również, iz dzisiaj tacy malarze wynajmowani są do różnorodnych zadań, bo ich umiejętności doceniane są bardziej niż kilka lat temu. Takie murale określić możemy na pewno jako sztuka więc raczej nikt tu nie będzie miał wątpliwości.

Tags: ściany, czas, stal, sposób