Kalibracja alkomatów winna być prowadzona systematycznie. Warto kupić taki sprzęt, który automatycznie informuje o konieczności przeprowadzenia tego procesu

Posted on 18/11/2019 7:22am

O bezpieczeństwo na drodze powinny dbać nie tylko dedykowane służby, ale szczególnie sami kierowcy i piesi. Na to bezpieczeństwo, wpływa wiele czynników, ale podstawą jest unikanie różnych używek zanim znajdziemy się za kierownicą, które mogłyby powodować ograniczenie naszej orientacji i reakcji w terenie. W związku z tym jak najbardziej sensowne jest wykorzystywanie alkomatów.


Z powodu braku trzeźwości co miesiąc ginie na polskich drogach wiele przypadkowych osób. Jak podaje kodeks po spożyciu alkoholu, gdy we krwi jego stężenie przekracza więcej niż 0,5 promila, pozostajemy w stanie nietrzeźwości. Bez alkomatów, kontrola taka nie byłaby możliwa. Te nierzadko niewielkie urządzenia, pozwalają sprawdzić stan kierującego i tym samym dają większą gwarancję na bezpieczeństwo na drodze.

Tutaj jest podobna strona przedstawiająca tego typu kwestię. Przeczytaj także inny świetny serwis na ten temat. On też jest godny polecenia.Na rynku udostępnia się mniej lub bardziej wyspecjalizowane alkomaty, zarówno do użytku przez konkretne służby, jak i do własnej dyspozycji. Warto pomyśleć o zakupieniu alkomatu na własny użytek, aby na bieżąco kontrolować swoje możliwości jako kierowcy.

Zajmują Cię przeróżnego typu branżowe artykuły? Zatem kliknij tutaj nalewak do wina i przeglądaj nasze następne newsy na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

Z zakupem urządzenia nie powinniśmy mieć problemu, bowiem na rynku oferuje się przeróżne modele (-> poznaj więcej). Większość z nich jest prosta w obsłudze i nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Jednak zakupując alkomat warto pamiętać, że co jakiś czas niezbędna będzie jego kalibracja.

ruch uliczny
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Proces o jakim mowa, służy przede wszystkim wyzerowaniu pozycji alkomatu, tak aby kolejne pomiary były tak samo precyzyjne, jak zaraz po zakupieniu sprzętu. Kalibracja alkomatów powinna być realizowana regularnie. Korzystnym rozwiązaniem jest zakupienie takich urządzeń, które w sposób automatyczny informują o konieczności przeprowadzenia tego procesu. Jeżeli dostrzeżemy jakieś nieprawidłowości w pracy alkomatu czy też naszym zdaniem pomiar nie jest dokładny pamiętajmy, że zawsze można przekazać urządzenie do serwisu, w celu jego przeglądu. W ten sposób będzie można wykryć błędy i uregulować urządzenie.

O bezpieczeństwo na drodze powinniśmy dbać zawsze i wszędzie i jest to nienaruszalna reguła. Idealnym stanem byłaby sytuacja, kiedy po ulicach poruszają się tylko w pełni świadomi kierowcy, jednakże zazwyczaj tak nie jest. Dlatego czyńmy wszystko, by przy pomocy dostępnych urządzeń i rozwiązań zwiększać to bezpieczeństwo, tak z pożytkiem dla innych, jak i dla samych siebie.

Tags: alkohol, kierowca, Urządzenia