Kalibracja alkomatów winna być prowadzona systematycznie. Warto kupić taki sprzęt, który automatycznie informuje o konieczności przeprowadzenia tego procesu

Posted on 11/09/2018 10:12am

O bezpieczeństwo na drodze powinny dbać nie tylko dedykowane służby, ale szczególnie sami kierowcy i piesi. Na to bezpieczeństwo, wpływa wiele czynników, ale podstawą jest unikanie różnych używek zanim znajdziemy się za kierownicą, które mogłyby powodować ograniczenie naszej orientacji i reakcji w terenie. W związku z tym jak najbardziej sensowne jest wykorzystywanie alkomatów.


Z powodu braku trzeźwości co miesiąc ginie na polskich drogach wiele przypadkowych osób. Jak podaje kodeks po spożyciu alkoholu, gdy we krwi jego stężenie przekracza więcej niż 0,5 promila, pozostajemy w stanie nietrzeźwości. Bez alkomatów, kontrola taka nie byłaby możliwa. Te nierzadko niewielkie urządzenia, pozwalają sprawdzić stan kierującego i tym samym dają większą gwarancję na bezpieczeństwo na drodze.

Na rynku udostępnia się mniej lub bardziej wyspecjalizowane alkomaty, zarówno do użytku przez konkretne służby, jak i do własnej dyspozycji. Warto pomyśleć o zakupieniu alkomatu na własny użytek, aby na bieżąco kontrolować swoje możliwości jako kierowcy. Z zakupem urządzenia nie powinniśmy mieć problemu, bowiem na rynku oferuje się przeróżne modele (-> poznaj więcej). Większość z nich jest prosta w obsłudze i nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Jednak zakupując alkomat warto pamiętać, że co jakiś czas niezbędna będzie jego kalibracja.

ruch uliczny
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Proces o jakim mowa, służy przede wszystkim wyzerowaniu pozycji alkomatu, tak aby kolejne pomiary były tak samo precyzyjne, jak zaraz po zakupieniu sprzętu. Kalibracja - witryna przedsiębiorstwa https://www.wzorcowanieprzyrzadow.pl/mierniki-cegowe - alkomatów powinna być realizowana regularnie. Korzystnym rozwiązaniem jest zakupienie takich urządzeń, które w sposób automatyczny informują o konieczności przeprowadzenia tego procesu. Jeżeli dostrzeżemy jakieś nieprawidłowości w pracy alkomatu czy też naszym zdaniem pomiar nie jest dokładny pamiętajmy, że zawsze można przekazać urządzenie do serwisu, w celu jego przeglądu. W ten sposób będzie można wykryć błędy i uregulować urządzenie.

O bezpieczeństwo na drodze powinniśmy dbać zawsze i wszędzie i jest to nienaruszalna reguła. Idealnym stanem byłaby sytuacja, kiedy po ulicach poruszają się tylko w pełni świadomi kierowcy, jednakże zazwyczaj tak nie jest. Dlatego czyńmy wszystko, by przy pomocy dostępnych urządzeń i rozwiązań zwiększać to bezpieczeństwo, tak z pożytkiem dla innych, jak i dla samych siebie.

Tags: alkohol, kierowca, Urządzenia