Każdy dorosły Polak wie, że z końcem kwietnia powinien rozliczyć się ze Skarbówką

Posted on 09/04/2022 7:41am

Mało kto to lubi, ale fakt jest taki, że oddania PIT-u do Urzędu Skarbowego nie jest w stanie uniknąć nikt, kto ma dochód.


Mimo tego, że rozliczenia z Urzędem Skarbowym są obowiązkowe, to chyba nie znajdziemy osoby, która stwierdziłaby, że lubi składać PIT.


rozliczenia
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com


Raczej narzekamy, że nie mamy na to ochoty.

Interesujący wpis? Bardzo nam przyjemnie. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (http://olejnik.pl/) naszą kolejną witrynę, na której przeczytasz sporo ekstra tematów.

W ostatnich latach i tak otrzymaliśmy mnóstwo ułatwień — nie trzeba wypisywać wszystkiego ręcznie, nie musimy robić samodzielnych wyliczeń i nie trzeba samodzielni odnosić formularza do urzędu. Można było wszystko w kilkanaście minut zrobić ze swojej sofy z komputerem na kolanach. Dobry program wyliczył wszystko w naszym imieniu. Z tego powodu pomyłki już prawie się nie przytrafiały, a cała procedura trwała nie więcej niż dwadzieścia minut. W tym roku urząd zrobił nam jeszcze dodatkową świetną niespodziankę. Od 2019 roku nie musimy się z fiskusem rozliczać. On zrobi wszystko w naszym mieniu. Zatem jeśli nie mamy żadnych ulg, które mogłyby powodować jakieś zwroty z podatku (na dzieci, za rehabilitację itp.), to po prostu nie trzeba nic robić. Fakt możemy zalogować się w systemie, żeby sprawdzić, czy faktycznie wszystko było wyliczone poprawnie. Jednakże jeśli nie mamy ochoty tego robić, to nie ma takiej konieczności. Nikt nie będzie nas już do tego zmuszał.
W znacznej mierze ucieszy to seniorów, gdyż pobierając jedynie emeryturę, będą mogli kompletnie zapomnieć o formularzu PIT. Jest to dużo ułatwienie dla wszystkich Polaków, którzy niezmiernie cieszą się z tak pozytywnego obrotu sprawy.

Tags: komputer, Internet, części, komplet