Każde dziecko musi dostawać szansę zabawy. To może pobudzać wyobraźnię i może sprawić, że nasze dziecko prawidłowo się rozwija

Posted on 08/11/2019 7:39am

Otoczenie dziecka jest o znacznie bardziej niesamowity niż świat dorosłych. Nie pamiętamy o tym, w momencie gdy dorastamy, ale cóż, porywają nas zupełnie inne sprawy, coraz więcej jest rzeczy do zrobienia, z którymi musimy sobie poradzić, o które trzeba dbać, żeby nasze życie jakoś mogło działać.

zabawki
Author: Valentina Yachichurova
Source: http://www.flickr.com
W międzyczasie dzieci, pod opieką dorosłych, mogą budować swój świat marzeń. Mogą pomóc im w tym zabawki, jak również inne elementy.

Dla malucha każdy dzień to przygoda, bo każdego dnia coś odkrywa. Tak naprawdę nie wiemy, kiedy przychodzi zgorzknienie i znudzenie rzeczywistością. Być może wtedy, gdyudajemy się do szkoły, ponieważ musimy przewartościować wiele poglądów i poczucie własnej wartości. Jeśli dobrze przejdziemy ten okres, to jest szansa, że nic nie zatracimy ze swojej dziecięcej magii, ale zależy to od wielu czynników. Od wychowania, podejścia do mnóstwa różnych spraw, od środowiska, od otoczenia. Przed pójściem do szkoły dziecko jednak samo stwarza swój świat, a pomagają mu w tym rozmaite zabawki, jak Transformers, czyli roboty znane też z komiksu i filmu. Doskonale rozwijają wyobraźnię klocki Lego. Są już od dawna na rynku, a jak się wydaje nic nie straciły ze swojej oryginalności, ba, oferta jest stale rozszerzana.

Wyobraźnie rozwijają także różnorodne gry czy aplikacje, których w obecnych czasach już jest zaskakująco dużo.

Kliknij ten link i poznaj tam uwagi o nas (https://maximgroup.eu/delivery/). Jeśli wynikną jakiekolwiek pytania, to szybko Ci na nie odpowiemy.

Najbardziej jednak nasze dziecko skorzysta z zabawy na dworze. Niestety, nie jest to tak popularne w dzisiejszych czasach, bo mnóstwo dzieci zamiast tego, woli spędzać czas przed komputerem. Tymczasem warto zachęcić dziecko do [tego rodzaju aktywności, do tegodoskonale nadają się rowerki dziecięce (rowerki dla maluchów).

Aktywność na dworze doskonale pomaga rozwijać wyobraźnię, jak również - co istotne – tworzy wiedzę o świecie. Nie tak łatwo z kolei poznać świat, kiedy ciągle siedzimy w domu. Można siedzieć non stop przed komputerem, oglądać telewizję czy czytać książki, a i tak nie będziemy w stanie poznać żywego człowieka i jego historii. Pamiętajmy więc, żeby nasze dziecko zainteresować takim nastawieniem do życia. Jego wyobraźnia i swoboda myślenia będą pomocne, aby chłonąć życie wszystkimi zmysłami.

Tags: komputery, zabawki, dzieci, szkoła