Jest w Polsce coraz więcej osób, które lubią jeździć po różnych krajach i poznawać nowe kultury

Posted on 03/06/2018 10:12am

Już od jakiegoś czasu możemy w Polsce dostrzec nowy trend w sferze podróży w stylu backpackerskim. Chodzi o to, że nie lecimy z dużą liczbą walizek do jednego kurortu, gdzie smażymy się przez dwa tygodnie i nie wychodzimy nigdzie dalej niż prywatna plaża, a zjeżdżamy nierzadko cały kraj - podróżując stopem albo busem.


Jeżeli doprawdy lubimy taki sposób zwiedzania świata, to niezbędny będzie nam dobry ekwipunek.


plecaki turystyczne
Author: Tesa
Source: Tesa


Oczywiście należy zabrać ze sobą strój kąpielowy i klapki, kiedy idziemy na plażę, ale jeśli pragniemy przez wiele godzin zwiedzać przykładowo Lizbonę - to potrzebne nam będą dwie rzeczy: wygodne obuwie oraz dobry plecak. Plecaki (na podróż polecamy produkty swissbag.pl ) turystyczne są bez problemu do dostania w każdym sportowym sklepie. Bywają one zwykle nieprzemakalne i lekkie - to ogromny plus. Posiadają również mnóstwo udogodnień, żeby usprawnić nasze podróżowanie. Są w nich przegródki, które pomogą wprowadzić nam porządek wśród rzeczy i nie będziemy zmuszeni stale czegoś szukać, co jest oczywiście denerwujące. Plecaki turystyczne zwykle posiadają boczne kieszonki na butelkę z napojem, a w środku szczególnie zabezpieczaną siatkę na papiery oraz klucze.
Niektóre modele mają także specjalne silikonowe nacięcia, byśmy mieli możliwość przecisnąć przez nie kabel od słuchawek - dzięki temu MP3 player z muzyką będzie mógł bezpiecznie znajdować się w środku plecaka i nie stracimy go. Trzeba także popatrzeć na tył plecaka - powinien posiadać dobrze wyprofilowany stelaż, aby nie bolały nas przez niego plecy.

Tags: obuwie, styl, sport, rzeczy, problem