Jedność stylistyczna w pomieszczeniach

Posted on 30/10/2018 7:36am

Wybierając meble do salonu najlepiej kierować się ogólną aranżacją panującą w innych pomieszczeniach. Oczywiście, może być tak, że każde pomieszczenie będzie miało inną kolorystykę i meble, tak żeby wyróżniać się spośród pozostałych pomieszczeń, niemniej warto zadbać o to, by w mieszkaniu panowała harmonią, a zapewnimy ją sobie poprzez zastosowanie podobnych elementów w każdym pomieszczeniu. Wówczas mieszkanie będzie sprawiało wrażenie całości i o to właśnie chodzi.


ławy ze szkła
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Elementami wspólnymi mogą być akcesoria wytworzone z podobnego tworzywa. Przykładem jest chociażby szkło (link do strony). Szkło wygląda niezwykle elegancko, a jednocześnie nadaje wyrazu wnętrzom. W salonie rzecz jasna warto zawiesić duże lustro, które powinno być ozdobione szczególnie, gdy ma być najistotniejszą dekoracją głównej ściany. Można je powiesić nad kominkiem i wówczas główna ściana w salonie będzie prezentować się nadzwyczaj okazale - . Warto również wybrać szklane regały oraz ławy szklane.

Regał w salonie nie powinien być przepełniony przeróżnymi ozdobami, bowiem tego rodzaju rozwiązanie nie pasuje do nowoczesnych salonów. Powinniśmy umieścić w nim dosłownie kilka gadżetów, które będą wyglądać zza szklanych szyb regału. Ewentualnie możemy wystawić porcelanową ozdobioną zastawę, jeżeli chcemy aby salon nabrał bardziej klasycznego wyglądu. Ławy szklane mają z kolei to do siebie, że nie przytłaczają pomieszczenia, zatem powinno się o nich pamiętać między innymi w przypadku salonu o małych rozmiarach.

zestaw mebli do salonu
Author: HF Helvetia Furniture
Source: HF Helvetia Furniture
Szklane dodatki warto ulokować również w pozostałych pomieszczeniach - w kuchni pięknie będzie wyglądać ściana z fototapetą osłonięta szklaną płytą, do sypialni powinniśmy zamówić szklane lampy dekoracyjne lub świeczniki, w korytarzu można postawić szklane flakony, a w łazience zadbać o wannę z oszkloną ścianą główną przez którą widoczna jest woda co wywołuje bardzo atrakcyjny efekt.

Oczywiście szkło to wyłącznie przykład tworzywa, mającego zastosowanie przy aranżacji. Możemy wykorzystać również inne tworzywa, jak drewno, czy stal, chodzi przede wszystkim o to żeby zachować jedność stylistyczną w mieszkaniu, a to zagwarantują nam dodatki wyprodukowane z tego samego tworzywa i znajdujące się w każdym pomieszczeniu - .

Tags: szkło, szklane regały, Ławy szklane, szklane lampy