Jakim sposobem niedrogo zrobić papierosy - metody dla oszczędnych

Posted on 18/09/2021 7:26am

Teraz, posiadając do dyspozycji wyłącznie maszynkę do krajania makaronu albo prostą niszczarkę, możemy zrobić nieprawdopodobnie niedrogie papieroski.


Kto posiada dojście do netu, nie musi dużo płacić.
Wyjście ewakuacyjne tabilca
Source: hsu-notlichtwelt.de


W sieci aż roi się od propozycji sprzedaży liści tytoniowych. Kilo tytoniu kosztuje mniej więcej 10 - 25 zł. Za paczkę zapłacimy dodatkowo blisko 10 zł.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie to często najbogatsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym przypadku - gdy wejdziesz na ten link, znajdziesz podobne pomocne treści.

Kilogram suchych liści możemy więc mieć przeciętnie (z przesyłką) za 27 złotych. Kiedy już dysponujemy liśćmi, powinno się je czymś pociąć. Ziomkowie i na to odkryli bezproblemowy sposób. W niedużych ilościach, jedynie na własne potrzeby można użyć manualnej maszynki do krojenia makaronu (gilza papierosowa). Dwukrotne przepuszczenie przez nie liści zapewnia już całkiem fajną krajankę. Leniwi, a również posiadający większe potrzeby nikotynowe, korzystają ze zwykłych niszczarek do papieru. Można je kupić już za trzydzieści zł! Najtańsze gilzy (rzuć okiem) papierosowe z filtrem kosztują mniej więcej 7 zł za 500-700 szt.


marka
Author: Lupoline
Source: Lupoline


A co ze zdrowiem? Które z papierosów będą bardziej szkodliwe: domowego wyrobu czy wywodzące się z kiosku? Jest to zadawniony konflikt pomiędzy absztyfikantami dawnych Sportów i Carmenów, już niegdyś rozstrzygnięty przez badaczów. Jedne i drugie zawierały taką samą nikotynę. Tyle iż jedne niezmiernie śmierdziały i przez to mniej nęciły, natomiast drugie miały kuszące dodatki smakowe. Poza tym Sporty robiono tradycyjnymi metodami, zaś tytoń podlegał zwyczajnej fermentacji.
W droższych papierosach stosowano sztuczne metody fermentacji liści, przed jakimi specjaliści ostrzegają . Teraz starczy najprostsza nabijarka do papierosów, by cieszyć się domową metodą wykonanymi papieroskami, dodatkowo mniej szkodliwymi.

Tags: Internet, zdrowie, dodatki, WC, dodatek