Jakiego rodzaju książeczki kupować dla przedszkolaków?

Posted on 21/01/2019 7:28am

Książki to nadzwyczaj istotne i wartościowe upominki, jakie przenigdy się nie zestarzeją!


Trwa cudowna akcja: Cała Polska czyta maluchom, jednak brak jest danych, co czytać potomkom w różnym wieku, jak długo czytać, jakie książki podobają się dzieciom etc.


koszyk na polana
Author: Blomus
Source: Blomus


Promowanie czytania spowodowało, że ukazały się na rynku księgarskim śliczne i cudownie wydane książki dla dzieci, jest ich tak wiele, że wybór bywa trudny.

Podobny fascynujący tekst umieszczony jest tu, zatem odwiedź witrynę grafika na szkle i zobacz, jakie informacje tam znajdziesz. One również Cię zaciekawią!

Czym kierować się zatem w czasie wyboru lektury – podarunku?
Dzieci w wieku 3 lata nie będą w stanie bardzo długo słuchać czytania, wolą relacjonowane historie. Bardziej ciekawią się cienkimi książeczkami z małą ilością napisów, ale za to zawierającymi barwne ilustracje. Dzieci w wieku 5 lat domagają się odczytywania znanych książek, lecz też ciekawią się nowymi. Umieją dłużej skoncentrować uwagę podczas czytania (ponad 15 minut), często przerywają zadając pytania o znaczenie terminów czy też prosząc o ponowne przeczytanie któregoś fragmentu, eksplodują donośnym śmiechem, komentują – są aktywnymi adresatami treści. Lubią oczywiście baśnie, jednak zaczynają woleć poniektóre z nich – o smokach, upiorach, dinozaurach itp. Chłopcy nagminniej dopominają się o bajki albo książeczki o rycerzach, wojsku, dziewczynki przeżywają bajki o księżniczkach, wymyślają strategie rejterad z bastei itd.


Wszystkie maluchy entuzjastycznie słuchają opowiadań o zwierzakach i zaczynają prosić o opowieści o innych maluchach. Maluchy porównują się z bohaterami opowieści, wynajdują inne strategie postępowań w analogicznych sytuacjach.

Tags: SPA, upominki, Prezenty, rzeczy