Jakiego rodzaju budowle nie muszą mieć instalacji piorunochronnej?

Posted on 24/05/2022 8:47am

Budynki jednorodzinne są wystawiona na uderzenia piorunów w różnym stopniu - zależnie od materiałów, które były wykorzystane do ich wybudowania czy też tzw. stopnia zagrożenia pożarowego.


kosmetyki SPA
Author: mixtureusa
Source: http://www.flickr.com


W razie wystąpienia takiego typu zagrożenia, konsekwencje mogłyby być niezwykle poważne.


Niemniej jednak nie każdy dom wolnostojący powinien mieć zainstalowany piorunochron.

Jeśli masz zamiar dowiedzieć się dużo na ten temat, to wejdź na naszą kolejną stronę i dowiedz się także (https://www.eremit.pl/ceramiczne-plyty-tarasowe/) czegoś innego o tym wątku.

To, czy tak ma być, jest zależne m.in. od rozmiaru budynku (obowiązek ten dotyczy budynków o powierzchni większej od 500 m2 i wysokości większej od 15m). W taki element zabezpieczający muszą też być wyposażone budowle, które zostały zbudowane z surowców łatwopalnych (bez względu na wymiary tego budynku) czy takie, w wypadku których wyliczone wg.

Jeżeli zaintrygował Cię ten materiał, szybko sprawdź jeszcze ten link! To świetna oferta (http://jednosc.pl/en/) i tu znajdziesz szczegółowe informacje.

specjalnego standardu wskaźnik zagrożenia piorunowego przekracza wyznaczoną w niej wartość. Jeżeli konkretny dom powinien zostać wyposażony w specjalną instalację odgromową, to taka instalacja składa się m.in. z: usytuowanych na dachu czy kominie zwojów, co najmniej dwóch kanałów odprowadzających, które będą łączyć zwody z uziemieniem i z naturalnego albo sztucznego uziomu.


Jako naturalne elementy takiej instalacji mogłyby być użyte zbrojenia sporządzonego z żelbetu pokrycia dachu, wykonane z metalu elementy, które wystają ponad dach czy wyprodukowane ze stali słupy nośne. Jeżeli na terenie, na którym jest postawiony budynek nie ma naturalnych uziomów, w czasie prac fundamentowych czy wykonywania wykopów, trzeba zrobić uziem sztuczny. Najlepszym rozwiązaniem mógłby być uziem fundamentowy.
Sam piorunochron, razem z pozostałymi składnikami instalacji odgromowej, powinien być połączony z znajdującą się w domu główną szyną uziemiającą. Warto jest zamontować piorunochron, gdyż przyniesie to poczucie bezpieczeństwa.

Tags: czas, rozwiązanie, element, rozmiary