Jakie zalety ma regularne picie wina, w jakiego rodzaju akcesoria zaopatrzyć się powinien wielbiciel tego alkoholu.

Posted on 19/05/2022 7:34am

Wszędzie dookoła można usłyszeć, że alkohol jest szkodliwy dla ludzi. Faktycznie niektóre jego odmiany, szczególnie PITe w większych ilościach, nie tylko nic nie będą dawać, ale faktycznie mogą zaszkodzić.


podróże egzotyczne
Source: pixabay.com


karafka do wina
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com


Jednak całkowicie odmienne sprawa się ma z winem, jakie pite regularnie w niewielkich ilościach ma bardzo dobrze wpływa na nasze organizmy. Jak się okazuje, w winie jest mnóstwo antyoksydantów, zwalczających wolne rodniki. Zawierają do tego wiele wapnia, potasu i magnezu, a także żelazo i aminokwasy. Przez te składniki wino bardzo dobrze zabezpiecza przed chorobami nowotworowymi, oraz chroni przez miażdżycą i chorobami serca. Regularne picie tego alkoholu poprawić również może trawienie, a także przedłużyć okres młodości i polepszyć pamięć.


Salon
Author: Carissa Rogers
Source: http://www.flickr.com


Wino oprócz walorów smakowych jest również świetnym napojem na najróżniejsze spotkania towarzyskie, więc warto mieć zawsze w domu kilka butelek tego wyjątkowego napoju. A także odpowiednie akcesoria do wina, przy pomocy jakich będzie można na przykład odkorkować. Tak więc w pierwszej kolejności zaopatrzyć się trzeba w porządny korkociąg, jeśli ktoś nie chce męczyć się z wkręcaniem, to może się skusić na odmianę ciśnieniową. Przydają się również różne zatyczki, pozwalające wygodnie zamknąć butelkę, w jakie jeszcze coś pozostało.
Oczywiście konieczny będzie jakiś komplet kieliszków, należy posiadać w swoim domu kilka ich typów na różne gatunki trunku. Być może przyda się także karafka do wina, z której będzie można serwować wino (zobacz: wina z regionu bordeaux) gościom.

Tags: akcesoria, PIT, olej