Jakie wykorzystanie posiada folia stretch i z jakiego powodu jest ona tak ceniona przez właścicieli spółek?

Posted on 20/01/2022 7:40am

Ta folia weszła już do używania powszedniego. Jest ona wykorzystywana przez dużo małych oraz większych spółek. Sprawdza się doskonale w wielu dziedzinach i jest wielokrotnie używana przez odbiorców prywatnych.


Właściwości folii stretch sprawiają, że niełatwo jest dzisiaj się bez niej obejść.


Jest ona rozciągliwa, elastyczna oraz ściśle przylega do owijanych przedmiotów. Taka folia jest dostępna w różnych wymiarach oraz kolorach. Zazwyczaj można by jednak ją napotkać jako folię czarną oraz przezroczystą, chociaż można by również odnaleźć inne wersje kolorystyczne. Taka folia stretch jest sprzedawana w rolkach, które nawinięte są na tekturową tuleję. Cechy folii stretch spowodowały to, że jest ona surowcem bardzo pożądanym w wielu dziedzinach. Można odważnie powiedzieć, że wykorzystanie jej w magazynowaniu oraz transportowaniu ułatwia dużo prac oraz niezwykle je zrewolucjonizowało. Zarówno transport drobny jak i przemysłowy dzięki folii stretch stał się prostszy oraz efektywny. Najbardziej istotne właściwości folii to elastyczność, rozciągliwość oraz okazja dopasowania się do kształtu wszystkich produktów.
perfumy od Versace
Author: Paul Blake Howard
Source: http://www.flickr.com


Najczęstszym wykorzystaniem folii stretch jest zabezpieczenie produktu w czasie przewożenia oraz w czasie magazynowania. Dzięki temu, że ściśle ona przylega do owijanych produktów, stabilizuje je oraz zapobiega przesuwanie się w czasie przewożenia. Przez to podnosi się bezpieczeństwo paczek i transportujących te przesyłki ludzi.

Chcesz poznać inny aspekt tej sprawy? Przeczytaj więcej porad tutaj - one na pewno mogą rzucić nowe światło na analizowany problem.

Owinięcie paczek w folię stretch ogranicza niebezpieczeństwo uszkodzeń mechanicznych produktów.


Zabezpieczenie produktów folią stretch przed przemieszczaniem się w czasie transportu, posiada bardzo olbrzymie znaczenie dla równomiernego rozłożenia obciążenia. To zaś jest niezwykle ważne przez wzgląd na bezpieczeństwo osób, które przewożą towar. Folia stretch daje okazję owinięcia i zabezpieczenie całych palet, które wypełnione są mniejszymi towarami.

Tags: efekty, firm, towar, kształt