Jakie są rodzaje taśm opakowaniowych? Jakie wybierać, ażeby były najlepsze, jak najbardziej dobrane do naszych wymagań?

Posted on 09/05/2018 1:36pm

Gdy kupujemy taśmę należy z pewnością zwrócić uwagę na jej szerokość, ale także jej długość, jaka znajduje się na roli, jest niezwykle ważna. Spora ilość jaka jest zawinięta na małej szpuli sprawia, że znacznie mniej miejsca ma powierzchnia magazynowa.

pakowanie z taśmą
Author: Mike Linksvayer
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na ilość oraz tego jakiego rodzaju to mają być taśmy opakowaniowe, przed nabyciem zawsze warto skonsultować się z producentami lub firmami, jakie specjalizują się w sprzedaży. Najbardziej znane są taśmy polipropylenowe. Pozwalają one na precyzyjne, bezpieczne oraz estetyczne pakowanie (szczegółyna ten temat: vincent.pl/) każdego materiału oraz wzmocnienie ładunków. Do zapakowania towarów taśmami tego rodzaju są wykorzystywane urządzenia ręczne i automatyczne. Taśmy (wypróbuj w promocji taśmy ze stali nierdzewnej-> odnośnik) polipropylenowe można połączyć przy pomocy spinek drucianych, blaszanych oraz przez zgrzewanie. Kolejny typ to taśmy poliestrowe, są to modele bardzo nowoczesne. Mają związek ze stabilnym, trwałym oraz bezpiecznym wiązaniem paletowych ładunków. Najbardziej korzystnie wiązać je przy wsparciu urządzeń ręcznych, półautomatycznych i automatycznych - dużo więcej przeczytasz na tej stronie.

Bardzo dobra do tego celu jest metoda zgrzewania. Tego typu taśmy mają bardzo dużo plusów. Są niezwykle solidne i elastyczne, odporne na czynniki atmosferyczne, takiego typu jak słońce czy wilgoć, jak jednocześnie środki chemiczne. Nie mają ostrych krawędzi, są ekonomiczne, więc taśmy będzie wystarczać na bardzo długo. Są też przyjazne dla środowiska. Jeszcze inny typ to taśmy stalowe, które były bardzo powszechnie stosowane przed popularnością taśm PET.paczka zabezpieczona taśmą
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Przez cały czas jednakowoż jest to taśma dość popularna i wykorzystywana przy ładunkach ciężkich, zwłaszcza jeśli mowa o artykułach metalowych, ceramicznych i drewnianych. Całkowicie innym modelem, jaki staje się coraz bardziej powszechny jest folia stretch - pomocne wskazówki. To niezwykle wytrzymały materiał do pakowania, jest faktyczni uniwersalny. Wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu, lecz nie tylko. Razem ze znaczącym rozwojem przedsiębiorstw zajmujących się handlem, logistyką, ale i rolnictwem, zapotrzebowanie na takie folie jest bardzo duże. Najlepiej rozpatrzyć kupno właśnie tego rodzaju folii, bo jest ona bardzo komfortowa w stosowaniu, przez co oszczędzamy czas na pakowanie. A to bez wątpienia bardzo pomaga w pracy.

Tags: przemysł, metoda, powierzchnia