Jakie są minusy i plusy biura nieruchomości? Czy warto się skorzystać z tego wsparcia?

Posted on 28/01/2022 7:43am

Wielu ludzi sprzedających nieruchomość korzysta z pośrednictwa agencji nieruchomości. Jeśli mają do czynienia ze sprawdzonym pośrednikiem, wybór ten przynosi sporo korzyści.


W jakich czynnościach pomaga biuro nieruchomości? W zasadzie redukuje do minimum ono powinności sprzedającego, biorąc odpowiedzialność za większość czynności, które normalnie musiałby wykonać podmiot sprzedający.
Ma to sporo plusów i trochę wad.


volkswagen
Author: Rocco Demas
Source: http://www.flickr.com


Lista wad wydaje się krótsza.


Po pierwsze, odsprzedawanie przez pośrednika kosztuje - agent zawsze zainkasuje zapisaną w umowie prowizję. Na szczęście należność opłaca się tylko po sfinalizowanej transakcji, a nie przy wystawieniu nieruchomości na rynek, zatem nie trzeba się martwić, że straci się wielkie pieniądze. Po drugie, niezweryfikowane lub nierzetelne biuro nieruchomości może dodać stronom kłopotów, wśród których trzeba wymienić wydłużenie czasu sprzedaży lub niedopilnowanie sprawdzenia wszystkich papierów. Problemy z dokumentacją miewają niekiedy naprawdę nieprzyjemne konsekwencje.


elementy
Author: ASICS
Source: ASICS


Jeśli chodzi o plusy, jest ich cały szereg.

Mamy ochotę Cię nakłonić do przejrzenia naszego nowego wpisu. Po prostu kliknij odnośnik (https://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Moldawia_Bugeac-1245.html) i oglądaj bez problemu to, co stworzyliśmy.

Przede wszystkim pośrednik sprawuje pieczę nad całą dokumentacją oraz stroną legalną transakcji. To na pośredniku spoczywa obowiązek skonstruowania zgodnej z prawem umowy, sprawdzenia stanu prawnego lokalu i tożsamości stron transakcji. Daje to pewność i kupującym, i sprzedającym. Wiedza agenta zwiększa szanse na szczęśliwą finalizację transakcji. Transakcja z biurem nieruchomości jest też bezpieczniejsza. Warto również powiedzieć o tym, że agent nieruchomości prowadzi negocjacje. Jest to ogromny plus dla ludzi, nieodnajdujących się w rozmowach o pieniądzach.


Jak widać, właściwie biuro nieruchomości jedynie zastępuje i pomaga.
Wszystkie czynności niezbędne do zbycia posesji można wykonać samemu, jednakże jest to trudne i pracochłonne. Jeżeli szanuje swój czas lub nie ma się dostatecznej wiedzy teoretycznej i pochodzącej z doświadczenia, można przyjrzeć się biurom, które działają w okolicy.

Tags: rynek, pieniądze, papier, piec