Jakie pomocnicze świadczenia mógłby zaproponować kominiarz i dlaczego naprawdę warto z nich skorzystać?

Posted on 18/01/2018 11:13am

Czy wiesz, jak mając własny domek jednorodzinny mogłabyś dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swych najbliższych? oczywiście mógłbyś zamontować różne układy alarmowe, ale nie wszystkie z nich będą Cię ostrzegać o zaistnieniu ewentualnego zagrożenia przed pożarem.


O wiele korzystniej jest wtedy zatrudnić specjalistę, który dokładnie zbada wszystkie przewody kominowe i w przypadku potrzeby, kompetentnie je wyczyści.


Hugo Boss
Author: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Source: http://www.flickr.com




Zredukuje to ryzyko niezwykle groźnego zjawiska, jakim jest otrucie tzw. tlenkiem węgla. Tego typu związek chemiczny jest bardziej znany jako czad oraz charakteryzuje się tym, że nie posiada on zapachu ani koloru. Jeśli pragniesz, aby specjalista przeprowadził w Twoim mieszkaniu przegląd kominiarski Warszawa to miejsce, w jakim odnajdziesz najlepszych fachowców. Podczas robienia takiej usługi, fachowiec może zasugerować konieczność wykonania nadplanowych czynności. Dla przykładu kominiarz mógłby zasugerować tak zwane frezowanie przewodów, zatem poszerzenie średnicy komina. Czynność ta pozwala na zamontowanie prawidłowego tak zwanego wkładu kominowego.


pustaki i pianka
Author: Porotherm
Source: Porotherm


Następną pomocniczą i bardzo ważną czynnością, jaką może wykonać w czasie przeglądu kominiarskiego tego typu kominiarz jest uszczelnianie przewodów kominowych. Przeprowadza się je za pomocą tak zwanego szlamowania, czyli odśrodkowego tynkowania specjalną masą uszczelniającą.


Jeszcze inną usługą proponowaną przez kominiarza jest zwykłe z pozoru odśnieżanie dachów. Nie należy lekceważyć tej czynności, ponieważ będący na pokryciu dachowym śnieg bardzo go obciąża, co może powodować nawet katastrofę budowlaną.

Tags: oczy, WC, stal