Jakie miasta mają okazję zwiedzić dzieciaki w czasie wyjazdów szkolnych?

Posted on 29/03/2019 7:23am

Dzisiaj dzieciaki w szkole mają możliwość nie jedynie zdobywania wiedzy, lecz także zwiedzania krajowych oraz zagranicznych miast na różnorodnych wycieczkach. Mogą to być wycieczki jednodniowe albo kilkudniowe.


czerwony Citroën
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


Podczas takich wyjazdów dzieciaki poznają polskie miasta i zabytki znajdujące się tam.


Dziś istnieje dużo biur turystycznych, które organizują wycieczki szkolne dla młodzieży. Może to być podróż do Warszawy, podczas której uczestnicy wyjazdu zwiedzają Stare Miasto, Wilanów czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Na taką wycieczkę młodzież udaje się autobusem, mają zapewnioną opiekę pilota oraz wszystkie rezerwacje wstępów. Opłata za tego typu podróż waha się w granicach 100zł, w zależności od liczby uczestników. Cena za wycieczkę nie pokryje biletów wstępów do muzeów czy też pałaców. Może być jeszcze wycieczka do Wrocławia. Jest to miasto mające długą tradycję. Jest to miasto, do którego przybywają wycieczki szkolne z całego globu. Podczas takiej wycieczki zwiedzić można by Stare Miasto, Ogród Botaniczny czy wrocławskie zoo.


gotowanie
Author: Bayu Aditya
Source: http://www.flickr.com
Mogłyby być jeszcze wyjazdy zagraniczne. Dla przykładu wycieczka do Austrii. Jest to jednodniowa podróż, w czasie jakiej zaplanowane jest zwiedzanie m.in. stolicy. Wyjazd na tego typu wycieczkę odbywa się autobusem, jest zapewniona opieka przewodnika. Co ważne realizator wyjazdu wykupuje konieczne ubezpieczenia NNW i KL. Opłata takiej wycieczki to ok. 150 zł zależnie od liczby uczestników. Jest możliwość zwiedzania w stolicy Austrii popularnych Jarmarków Świątecznych oraz jest okazja wykonania zakupów.


Przyjazd z wycieczki planowany jest na godziny wieczorne. Jadąc do takiego miasta dzieciaki mają możliwość obejrzenia Wiednia, jaki pełny jest zabytków historycznych, widocznych w jakimkolwiek punkcie miasta.

Tags: odzież, miasta, wiedza