Jakie mamy rodzaje taśm, do jakich zadań ich używamy? Co powinniśmy o tym wiedzieć?

Posted on 14/04/2022 7:32am

Do różnych zadań przydają się różnorakie taśmy. Mamy ich tak naprawdę dużo, ale czy wiemy, do jakiego rodzaju zadań które są przeznaczone. Sprawa wydaje się prosta, lecz ażeby rzeczywiście tak było musimy najlepiej je poznać, aby użyć w zgodzie z przeznaczeniem.


W czasie remontu przykładowo taśma montażowa jest niezbędna do wielu zadań, jak zabezpieczenie okiennych ram, naklejenia folii ochronnej albo zabezpieczenia sufitu (zobacz galeriaoswietlenia.pl) przed zachlapaniem farbą. Inny typ, co oznacza taśmy papierowe mają różną grubość i długość, są przydatne do dużej ilości zadań. Dodatkowo są i inne pomocne taśmy do wykorzystania w domu, jak taśma dwustronna do zamocowania wykładzin, możemy ją zamocować też do schodów czy innych śliskich powierzchni.


taśma pcv
Author: Jonathan Nakandala
Source: http://www.flickr.com


Naprawdę pomocna jest też taśma pcv, jaka służy do izolacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych, jak i taśma szklana oraz tynkarska, która służy do zamaskowania połączeń w płytach kartonowo-gipsowych oraz ubytków tynku. Uzupełnieniem niech będzie też montażowa taśma do używania w pomieszczeniach, ale i na zewnątrz. Wspomnieć również warto o taśmach piankowych, jakie są odporne na działanie wilgoci lub szkodliwych warunków atmosferycznych.


trendy
Author: Kennisland
Source: http://www.flickr.com


Interesującym urozmaiceniem będzie taśma z Nadrukiem, jaka jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla każdej z firm, jaka pragnie reklamować swoje usługi. Może to być model do sklejania pudeł, kiedy sprzedajemy coś wysyłkowo.
Na takiej taśmie będą nazwa i logo naszej firmy, tak więc klient łatwiej zapamięta naszą nazwę. To idealne działanie promocyjne, ponieważ niby normalna taśma, a jednakowoż kolejne, promocyjne działanie.

Tags: rzeczy, olej, papier, Nadruki