Jakie informacje powinny być wymienione na firmowej pieczątce?

Posted on 19/06/2018 3:30pm

Wg. polskiego prawa, wyrobienie firmowego stempla nie jest konieczne, jednak w praktyce zazwyczaj zdarzają się sytuacje, gdy urzędnicy administracji publicznej go od biznesmena oczekują.


Mimo tego, że prawie każdą pieczątkę mógłby zamówić bez kłopotu każdy, urzędnicy państwowi są głusi na takie argumenty.


podatki
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com


Nóż nawigator
Author: www.sport-shop.pl
Source: www.sport-shop.pl
Składanie różnorodnego rodzaju dokumentów bez wejdź http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_kieszonkowe firmowej, budzi u nich wątpliwości odnośnie autentyczności konkretnego dokumentu. Procedury, które są wykorzystywane przez instytucje finansowe i Urząd Skarbowy (np. odpowiednia rubryka w formularzu) często powodują, że biznesmen jednak powinien ją wyrobić. Wtedy, kiedy jej nie mamy, a zostaniemy o nią poproszeni, najczęściej wystarczyłoby w takiej rubryce napisać "brak pieczątki firmowej". W obrocie gospodarczym obowiązkowe jest udostępnianie pewnego zakresu danych, więc jeżeli postanowimy wyrobić firmową pieczątkę, muszą na niej być tego typu informacje jak imię i nazwisko właściciela firmy i jej nazwa, gdyż za ich brak grozi grzywna w wysokości do 5000 PLN. W przypadku osoby fizycznej jest to m.in. nazwa firmy, adres firmy oraz numer NIP, z kolei w wypadku spółki handlowej: nazwa spółki, adres, numer NIP, oznaczenie sądu rejonowego czy też wysokość kapitału.


Przy wyrabianiu www.pieczatki.pl/ firmowej możemy dodać tam firmowe logo. Poza tym firmy, w których można ją wyrobić, posiadają wiele ich wzorów, które możemy wykorzystać lub się nimi zainspirować przy tworzeniu swojego pomysłu. Następnym jej elementem, który moglibyśmy dowolnie modyfikować jest krój oraz (do pewnego stopnia) wielkość czcionki.


Jeśli do firmy, która ją stworzy nie przyniesiemy swojego projektu pieczątki, jej pracownicy polecą nam pomysł na jej wykonanie. Można znaleźć bez kłopotu spółkę, jaka wykona nam ją niedrogo i w dobrej jakości.

Tags: firmy, firm, miejsce, sposób