Jakie implanty zębowe są aktualnie idealne dla radosnych ludzi?

Posted on 07/05/2018 3:52pm

Osoby, które mają problemy z niekompletnym uzębieniem nie muszą być już skazywane na brak uśmiechu. Należy podkreślić, że takie kłopoty nie powinny być spowodowane jedzeniem za dużych ilości słodkości, a mogłyby być skutkiem choćby wypadku samochodowego.


W takiej sytuacji jednym z najczęściej używanych sposobów są implanty zębów.


kuchnia zamknięta
Author: Mebel RUST
Source: Mebel RUST


Zasadniczo są ich dwa typy: mogą to być tradycyjne implanty wykonane z tytanu i cyrkonowe. Te tytanowe są na rynku już kilkadziesiąt lat i posiadają już duże grono użytkowników. Charakteryzują się one wysoką biozgodnością, co oznacza, że po ich wszczepieniu łączą się z tkanką kostną stosunkowo prędko. Niestety ich wadą jest ich odcień. Jest on srebrnoszary, zatem daleko mu do śnieżnobiałego wizerunku, jaki chcielibyśmy widzieć w lusterku. Co prawda zęby nie są zbyt eksponowanym składnikiem, jednak implanty uzębienia wykonane z tytanu mają skłonność do stopniowego powolnego obniżania linii przyzębia, co w praktyce wywołuje to, że te srebrnoszare elementy są jednak uwidocznione. To zaś nie jest już zbyt eleganckie. Ponadto po operacji wszczepienia tego typu implantów zalecana jest żywność papkowata.


Z drugiej strony skali są implanty cyrkonowe. Jest to najbardziej elegancka postać. Implanty cyrkonowe stworzone są z mieszanki, która bardzo przynosi na myśl ludzką tkankę kostną. Jest jednak o wiele bardziej wytrzymała na m.in. ścieranie. Tego typu rodzaj substancji charakteryzuje się bardzo wysoką biozgodnością, ma też niesamowite właściwości mechaniczne i jest odporny m.in. na rdzę.
Implanty wykonane z cyrkonu nie są wrażliwe na zmiany temperatury, które przebiegają w jamie ustnej. Są też odporne na oddziaływanie substancji kwaśnych i nie mają jakiegokolwiek wpływu na smak zjadanych potraw.

Tags: dieta, smak, rodzaj, skład