Jakie buty są najlepsze do gry w piłkę nożną? Jaki typ korków dobrze wybrać? Zobacz od czego to zależy

Posted on 06/12/2018 8:17am

Mniej profesjonalni, jak i bardziej zaawansowani użytkownicy dość często mają trudność, aby dobrać właściwe buty sportowe. Nie jest łatwo znaleźć buty, które przetrwają przez cały sezon. Jednocześnie, takie same modele układają się inaczej na każdej stopie. Na co w związku z tym zwrócić uwagę podczas zakupu obuwia piłkarskiego?


Nowoczesne buty piłkarskie
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej znane marki robią korki w trzech głównych klasach: niskiej, średniej i wysokiej. Każdy z tych poziomów ma trochę inne zastosowanie, w jednej serii buty konkretnych klas różnią się między sobą, choć z zewnątrz są do siebie podobne. Klasa niska, jak sama nazwa mówi, to jest obuwie rekreacyjne, typowo amatorskie. Klasa niska wydawałoby się, iż wskazuje na coś słabego, lichego, jednak w tej klasyfikacji te buty są tak po prostu nazwane, podczas gdy są to solidne modele, po prostu porównując do reszty klas wypadają gorzej. Możesz to sprawdzić odwiedzając nasz serwis .

Klasa średnia to już buty treningowe, wyprodukowane z lepszej jakości materiałów, zaś klasa wysoka to korki używane na meczach, które zapewniają najwyższy komfort.

Są na pewno nie tak ciężkie, mają zastosowane systemy kontrolowania piłki, niestety takie zalety wpływają na cenę, która jest o wiele wyższa od obuwia z poziomów niżej. Do tego, niezależnie od modelu trwałość takich butów powinna być identyczna.

W przypadku gdy musisz przeczytać poza tym również inne dodatkowe informacje na przedstawiany temat, to więcej zobaczysz na portalu (https://catalaya.pl/oferta/), do którego odnośnik jest tutaj.

Każdy typ obuwia przeznaczony jest na inną powierzchnię, tak jest z lankami, jak lanki ace, wkrętami albo butami na hale. Pamiętajmy więc, że zły dobór butów w stosunku do nawierzchni powoduje, iż gra się znacznie trudniej, a buty szybciej się eksploatują.


Cholewka butów piłkarskich może być zrobiona z materiałów sztucznych lub ze skóry naturalnej.

Jeżeli wybierzemy te ze skory powinniśmy pamiętać, iż w trakcie użytkowania “rozbijają” się one o mniej więcej 0,5 centymetra, dlatego sporo zawodników zakupuje trochę zbyt ciasne buty. Surowce fabryczne stosowane przy produkcji butów piłkarskich dają ich użytkownikowi taki sam poziom komfortu, co korki wyprodukowane ze skóry naturalnej. Spora ilość zawodników nawet docenia buty wykonane z nowoczesnych surowców sztucznych. Przy tym, to jakie wybierzemy buty w zależności od materiału jest indywidualną decyzją zawodnika.

Tags: obuwie, skóra, buty piłkarskie