Jaki druk należy uzupełnić, aby uzyskać zwrot podatku z Anglii?

Posted on 14/10/2019 7:23am

Duża ilość Polaków, którzy wyjechali kilka lat temu np. do Anglii do pracy, po powrocie do kraju może starać się o zwrot należnego im podatku.
Wymaga to odpowiednich kompetencji oraz naturalnie doświadczenia, dlatego też warto jest skorzystać z oferty specjalistycznych firm.


produktów
Author: RESERVED
Source: RESERVED


Aby uzyskać zwrot podatku zapłaconego na obszarze Wielkiej Brytanii wymagane jest m.in. złożenie formularza P85. Jest on przeznaczony dla osób, które powróciły do Polski na stałe. Taki formularz powinien być wypełniony dokładnie w języku angielskim. Konieczne jest udzielenie odpowiedzi na wszystkie zawarte w nim pytania. Trzeba także dodać oryginalne wersje formularza P45, który jest wydawany po zakończeniu umowy o pracę. Po zakończeniu procedury zwrotu podatku, urząd odeśle je osobom zainteresowanym.

Jeśli chcesz odnaleźć dodatkowe artykuły związane z opisywanym tutaj zagadnieniem, zobacz ofertę w serwisie publikującym zbliżone dane.

Jeżeli z jakiegoś powodu pracodawca nie wyda formularza P45, nadal można złożyć wniosek o zwrot podatku z Anglii. Można by to wykonać wykorzystując informacje, które były przekazane pracownikowi razem z wynagrodzeniem (payslip). Podatek zwracany jest np. przy wykorzystaniu przelewu do mieszczącego się w Anglii banku lub pocztą pod adres wskazany w druku P85.


Powyższy opis nie dotyczy np. osób, które pracowały na zasadzie pracy na własny rachunek (self-employment). Tego typu osoby samodzielnie rozliczają podatek od dochodów i są zobligowane do złożenia stosownych zeznań podatkowych. Takie osoby także mogą (w określonych sytuacjach) liczyć na zwrot zapłaconego opodatkowania.
Jeszcze inne reguły dotyczą osób, które były zatrudnione w branży remontowej na bazie tzw. karty CIS. Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, warto jest korzystać ze specjalistycznej porady działających w tej branży firm.

Tags: dania, moc, zysk