Jaką rolę pełniła w dawnych czasach, w jakich celach jest ona obecnie wykorzystywana.

Posted on 02/02/2018 10:09am

Ceramika od wieków towarzyszy ludziom, w szczególności często używane były rozmaite naczynia na żywność. Dzisiaj wykorzystuje się inne rodzaje materiałów, ze względu na większą wytrzymałość i walory użytkowe.


więcej o figurkach ceramicznych
Source: http://www.flickr.com


klimatyzator
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl
Glina straciła trochę na znaczeniu, chociaż w dalszym ciągu można spotkać dużo ciekawych wyrobów z niej. Na pewno jednak cały czas jest doskonałym materiałem na najróżniejsze ręczne wyroby, dając twórcom praktycznie nieograniczone możliwości. W zasadzie wszystko będzie się już zaczynać w przedszkolach, w których dużą popularnością się cieszą właśnie zajęcia przy glinie. Przedszkolaki mają na nich możliwość samodzielnego przygotowania rozmaitych przedmiotów, a potem takie wykonane przez nich figurki ceramiczne ceramiczne figurki są utwardzane, malowane i przekazywane rodzicom.


Krem
Author: Bakalland
Source: Bakalland


Gliną na co dzień zajmuje się również wiele dorosłych, część z nich traktuje to jako przyjemne hobby, a niektórzy nawet jako źródło zarobku. Jest to łatwy w obrabianiu materiał, nie potrzebuje skomplikowanych narzędzi, więc bardzo dobrze będzie się właśnie nadawał do takich zastosowań. Również klienci bardzo chętnie kupują gliniane wyroby, zwłaszcza jeśli znajdą jakieś niepowtarzalne, wyjątkowe wzory. Samo przygotowanie glinianych elementów jest niezwykle proste. W sklepach można znaleźć odpowiednie mieszanki, jakie trzeba rozmieszać z wodą i wyrobić na masę o odpowiedniej gęstości.


Z powstałej masy formuje się różne elementy, a następnie wypala w specjalnym piecu. Jak już elementy zostaną utwardzone, to można się zabrać za zdobienie całości przy pomocy odpowiednich lakierów.

Tags: materiał, żywność, produkt, element