Jak zrobić fachową prezentację a także ją dobrze przeprowadzić?

Posted on 20/09/2018 7:20am

Prezentacja zawsze jest doskonałym wsparciem dla osoby prezentującej materiał. Są również elementem, który zatrzymuje uwagę słuchacza.


Jednakże złe i nudne prezentacje złożone jedynie z napisów mogą działać odwrotnie.


kuchnia
Author: Calvado.pl
Source: Calvado.pl
Jak zatem zacząć? Najpierw spisz sobie wszystko na karteczce nie zapominając o najmniejszych detalach. Zaznajom się dokładnie z przekazem a potem podziel materiał (zobacz producent wełny parzonej) na małe części, nadając każdej tytuł. Nim staniesz przed większą grupą ludzi i rozpoczniesz swoją prezentację, poćwicz przed lustrem jak też przed rodzicielami albo przyjaciółmi. Pamiętaj, że im więcej ćwiczyć będziesz tym pewniej będziesz się czuć prezentując swój materiał docelowej grupie. Stwórz swą prezentację multimedialną. Nie zapomnij o dobraniu stosownych odcieni, wykresów, fotografii a także innych elementów, które podwyższą wartość twego materiału (można również dołożyć dźwięk).


prezentacje
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com


Pamiętaj, że twoja prezentacja (zobacz dalej) powinna być zrozumiała i przedstawiona w taki sposób, aby przedstawione przez ciebie dane dotarły do dużej ilości osób. Każdy z nas przyswaja sobie nowe przekazy na inny sposób, stąd tak istotne są oprócz mówionego słowa, słowo napisane, wykresy, fotografie bądź dźwięk. Nie przesadź jednakże z efektami, ażeby nie odciągnęły one uwagi adresatów od najważniejszych wiadomości, które chcesz im przekazać. Jeśli masz taką możność przygotuj wcześniej pomieszczenie, w którym będzie odbędzie się twoja prezentacja.


Zatroszcz się, by każdy z odbiorców posiadał notes oraz coś do pisania. Można także rozłożyć zwięzłe informacje na temat szykowanej prezentacji. Sprawdź również czy oświetlenie będzie stosowne.

Tags: oświetlenie, dom, materiał, zdjęcia, części