Jak założyć komis samochodowy?

Posted on 02/06/2022 12:30pm

Interesujesz się motoryzacją? Pomyśl o otwarciu własnego komisu samochodowego. Starczy, że znajdziesz odpowiednio umiejscowiony oraz zadbany plac, a także zadbasz o atrakcyjną reklamę swojej firmy.


boisko do biegania
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com


Na czym polega ów biznes? Posiadacz pojazdu poleca sprzedaż własnego auta posiadaczowi komisu samochodowego. Ten pierwszy określa cenę, którą pragnie uzyskać za czterokołowiec. Właściciel autokomisu zarabia na prowizji, która zostaje ustalona od sprzedanego samochodu - w praktyce zwyczajnie podaje cenę wyższą o marżę, która to właśnie zasila jego budżet. Autokomisy cieszą się dużym powodzeniem wśród osób, które pragną pozbyć się starego pojazdu i kupić sobie nowiuteńki.na danej stronie (zobacz by porównać)Z jakiego powodu? Posiadacz, wstawiając czterokołowiec do komisu, nie musi przejmować się całym procesem szukania nowego nabywcy i sprzedaży. Całością zajmuje się komis samochodowy. Może być to też sprzedaż samochodów dostawczych.
Dla właściciela autokomisu najważniejszy jest plac, na którym będą eksponowane auta określone na sprzedaż. Jego nawierzchnia będzie zależeć od tego, jak wiele czterokołowców zamierzasz prezentować. Jeśli myślisz o profesjonalnym autokomisie, na placu musi bez trudu zmieścić co najmniej kilka - paręnaście aut. Gdy rozkręcisz interes, być może będziesz potrzebować powierzchni dla ponad 50, a wręcz 100 wozów. Pamiętaj, iż nabywcy muszą mieć swobodne dojście do każdego z samochodów. Miej na uwadze, iż liczą się wymiary po otwarciu wszystkich drzwi wozu - łącznie z bagażnikiem.


Na terenie nawet najprostszego komisu samochodowego powinno znaleźć się także miejsce na biuro.masz pytania? sucha karma dla kotaPrzeważnie jest to blaszany kontener, ale jeżeli ma być to ogromny komis samochodowy, wówczas zastanów się nad solidną konstrukcją.

Tags: Auto, biuro, kupić