Jak wyposażyć salon, aby bez rumieńców wstydu na policzkach i z ogromną chęcią móc podejmować w nim gości

Posted on 31/08/2018 7:23am

Nowo wybudowany dom wymaga szczególnej oprawy. Jego posiadacze sadzą cyprysy wzdłuż ogrodzenia, stawiają grilla, podlewają oraz koszą trawniki, a wjazd do pomieszczenia garażowego wykładają płytami betonowymi. Wszystkie wymienione elementy stanowią tylko zewnętrzną dekorację, ale i wnętrze domku musi prezentować się olśniewająco. Kiedy sąsiedzi zaproszeni na parapetówkę przekroczą próg, ich nogi aż ugną się z zachwytu. Najpierw zapewne skierują się do salonu, którego wyposażenie ma potwierdzać dobry smak posiadaczy takiej rezydencji, a czasem stanowić również dowód na zasobność ich portmonetki. W każdym razie to pomieszczenie spełnia przede wszystkim funkcje reprezentacyjne i musi być zawsze uprzątnięte i gotowe na podjęcie gości.
sofa
Author: Kvadra
Source: Kvadra
Meble do salonu bywają najważniejszym elementem w jego wnętrzu. Do tej grupy domowych sprzętów koniecznie należy wliczyć bukową, wieszaną na murze półeczkę z 50-calowym telewizorem i ławę, na której domownicy położą metalową misę z prażynkami. W kącie salonu możemy zamieścić niewielki barek, a do jego wnętrza włożyć karafki z alkoholem i przejrzyście czyste kieliszki.
Pierwszoplanowe miejsce w salonie zajmie ogromna skórzana kanapa i chociaż 2 fotele, na których sąsiedzi będą mogli komfortowo się rozsiąść. Fotele mogą jednak zostać wyparte przez sofy (zweryfikuj u źródła) jednoosobowe - . W dzień takie sofy (zweryfikuj te opinie) mogą być wykorzystane jako fotel, czyli będą ekstra miejsce do przesiadywania, a nocą porą można je bez trudu rozłożyć, powiększając w ten sposób liczbę miejsc sypialnych w lokum. Sofy jednoosobowe można zakupić w dobrych sklepach
sofa
Author: Camilo Vander Huck
Source: http://www.flickr.com
z meblami lub w sieci. A kto kocha majsterkować i zna się co nieco na stolarce, to zawsze może skonstruować taką sofę w swoim warsztacie lub podreperować tę starą, otrzymaną przed pięcioma laty w podarunku weselnym od rodziców.

Meble do salonu będą sprawiały wrażenie bardziej eleganckich, jeżeli w pomieszczeniu nie zabraknie prostokątnego dywanu w delikatnych barwach, tropikalnych roślin w ozdobnych skrzynkach i kaszmirowych zasłon w oknach. Planując rozstawienie mebli w pokoju warto zostawić trochę wolnego miejsca, które przyda się świeżo upieczonym rodzicielom. Będą w stanie bez kłopotu postawić na parkiecie wózek dziecięcy lub chociażby nosidełko.

Tags: dekoracja, salon, fotel, dywan