Jak wykończyć pokój swojego malucha? Sprawdź, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie porady!

Posted on 09/01/2019 7:36am

Jeśli jesteś akurat na etapie urządzania pokoju dla swego malucha, wówczas bez wątpliwości przydadzą Ci się wszelkiego rodzaju inspiracje. Pamiętaj, iż pokój powinien być zarówno praktyczny, jak i dopasowany do wieku Twego dziecka oraz jego zainteresowań - jednym słowem czeka cię naprawdę ciężkie zadanie!


Podział na części


Jeżeli wielkość pokoju na to pozwoli, wtedy musisz zadbać o to, aby wydzielić w nim parę różnych stref - najczęściej wydziela się strefę naukową, do SPAnia oraz strefę do zabawy. Jeżeli zastosujesz tego rodzaju podział i oddzielisz wyraźnie konkretne strefy, wtedy oczywiście będzie o wiele łatwiej chociażby utrzymać porządek w pokoju dziecka.


Sofa kolonialna
Source: http://royaldecor.pl/


Strefa do spania


Wykańczając strefę sypialną, musisz wziąć pod uwagę zachcianki swego dziecka - przykładowo bez wątpliwości powinieneś pozwolić mu wybrać twardość materaca na łóżko. Na dodatek musicie razem wybrać tekstylia - pościel dziecięca z bohaterem ukochanej bajki Twojego dziecka bez wątpienia będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę, zatem zawsze dobrze w nią zainwestować - czytaj o pościeli dziecięcej. Jeśli dziecko ma jakieś ulubione postaci lub motywy, wtedy możecie rozważyć powieszenie na ścianie plakatów czy grafik z ich wizerunkami.


Meble do pokoju dla dziecka


Wybierając meble do pokoju dla dziecka, musisz zwrócić szczególną uwagę na to, żeby były dopasowane do wieku Twego dziecka oraz bezpieczne dla niego.


Dlatego na przykład w wypadku najmniejszych pociech dobrze zdecydować się na meble zrobione z plastiku, które właściwie gwarantują pełne bezpieczeństwo. Jeśli masz nieco starsze dziecko, wówczas możesz już zrezygnować z kupna mebli plastikowych, lecz zawsze musisz pomyśleć o odpowiednim zabezpieczaniu rogów mebli!

Tags: SPA, bezpieczeństwo, zabawy, maluch, łóżko