Jak wybrać kapelę muzyczną na wesele?

Posted on 26/01/2020 7:24am

Kapela pełni dużo funkcji. Nie tylko gra na weselnej sali, lecz również towarzyszy wyprowadzeniu młodej panny z domu oraz częstokroć tworzy akompaniament do pozostałych lokalnych tradycji, takich jak dla przykładu wykupywanie panny młodej.
link do strony
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com


Zespół musi mieć w swoich szeregach wodzireja, który umie ośmielić gości do zabawy. Animatorskie zdolności są też nieodzowne w czasie oczepin, kiedy to ktoś z kapeli prowadzi konkursy związane z ową tradycją weselną. Dobór kapeli jest istotnym zadaniem, bowiem od owej decyzji zależy świetna zabawa weselników.


Warto wybierać zespół, który ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu ślubów. Wtenczas mamy gwarancję, że wodzirej zacznie w odpowiednim momencie pierwszy taniec, zaprosi gości do wzniesienia toastu, albo też wypicia „gorzkiej wódki”. Bardziej doświadczeni muzykanci mają w swym repertuarze przaśne przyśpiewki, dzięki którym ośmielą gości do wspólnych śpiewów. Powinniśmy poprosić znajome pary, jakie niedawno brały ślub o polecenie orkiestry i użyczenie płyty (zobacz: płyty faliste) z wesela, na jakiej dobrze widać styl muzyczny, repertuar i sposób zapraszania do zabawy weselników. Jeżeli nie mamy takiej możliwości warto poprosić wybrany zespół o audiowizualny rejestr prowadzonych imprez. Większa część zespołów na pewno dysponuje tego typu nagraniami.

Zobacz ten tekst, to też jest świetne źródło (http://www.banery-druk.net/banery-reklamowe-bydgoszcz) przedstawianego zagadnienia. Nie zwlekaj i kliknij a na pewno się nie zawiedziesz.

Wizytówka zespołu muzycznego dużo mówi o nim samym, przyjrzyj się jej szczegółowo.
Zanim podpiszemy umowę z kapelą powinniśmy zaakceptować repertuar, przywołać o przygotowanie wybranej piosenki na pierwszy taniec i określić zestaw zabaw.

Tags: styl, gotowanie, zestaw, rodzaj