Jak uzyskać pozwolenie na broń palną?

Posted on 01/03/2019 7:25am

W Polsce procedura otrzymania zezwolenia na broń palną jest nadzwyczaj długa, droga oraz bywa przydługawa. W zależności od celu posiadania broni palnej, pozwolenie na broń możemy wyrobić za uzasadnieniem rozmaitych potrzeb.


Kupno danego rodzaju broni palnej jest uzależnione od celu, do którego ma być ona używana.


hurtownia
Author: Rebecca Schear
Source: http://www.flickr.com


W czasie procesu wnioskowania o zezwolenie na broń palną musimy poinformować Policję o ważnej przyczynie posiadania broni. W zależności od stanu faktycznego celem bywa: ochrona osobista czy osób oraz mienia, łowiectwo, zastosowanie sportowe, rekonstrukcja historyczna.

Zainteresował Cię ten wpis? To rewelacyjnie! Następne równie zajmujące wątki znajdziesz pod poniższym odnośnikiem - tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg.

Zezwolenie na broń palną, jaka ma być używana do osłony swego życia oraz zdrowia, jest trudne do otrzymania. Powodem jest obowiązek dowiedzenia stałego oraz rzeczywistego zagrożenia dla naszego zdrowia, życia albo mienia. Pozwolenie wydaje dowodzący wojewódzki Policji, natomiast każdy wniosek rozpatrywany będzie indywidualnie.


broń palna
internet
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Zezwolenie na broń palną używaną w celach myśliwskich daje możność posiadania broni myśliwskiej długiej środkowego zapalenia o lufach gładkich lub gwintowanych.

Jeżeli ta tematyka Cię interesuje, to kliknij tu, ponieważ bardzo pokrewne treści zawiera właśnie ten artykuł (http://mengarnitury.pl/). On również jest ciekawy.

Warto pamiętać, iż do tego rodzaju broni nie kategoryzuje się broń czarnoprochowa, pistolety i rewolwery, z których po maksymalnym załadowaniu magazynka można oddać maksimum sześć pojedynczych strzałów. Z pozwoleniem na broń palną w rekonstrukcyjnych celach możemy nabyć broń alarmową.


Może to być też inna broń palna, jakiej budowa pozwala strzelać jedynie ślepą amunicją, w tym samoczynną. Z zamiarem kolekcjonowania broni jak też podsiadania jej jako pamiątki można zakupić każdą wymienioną w artykule broń palną bez żadnych przeszkód.

Tags: konstrukcja, koszt, życie, proces, ochrona