Jak uprawiać chryzantemy w ogrodzie?

Posted on 21/06/2018 11:08pm

Chryzantemy są to jedne z najpopularniejszych jesiennych kwieci. Naprowadzamy jak uprawiać chryzantemy w ogródku jak też co czynić, aby chryzantemy cudownie kwitły każdego roku.


Uprawa chryzantem.


Kalendarz
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Chryzantemy to kwiatki wieloletnie z rodziny astrowatych. W ogrodach rośliny owe w większości wypadków dorastają do 60 centymetrów wielkości jak też mają wzniesiony, krzaczasty pokrój. Wytwarzają reprezentatywne, pierzasto powcinane listowie. Kwiatki, zależnie od gatunku, mogą się różnić wielkością, kształtem a także odcieniem. W handlu dostępne są chryzantemy o różnorodnych kwiatostanach: samotnych, półpełnych, kulistych, parasolowatych, igiełkowych. Rozmaita jest także ich barwa: od białej, poprzez przeróżne odcienie pomarańczowej i różowej, do koralowej - www.chryzantemy.pl/.
Chryzantemy ogrodowe to rośliny stosunkowo proste w uprawie, o ile zapewni im się stosowne warunki. Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych, w płodnym, przepuszczalnym podłożu o zasadowym odczynie. W czasie uprawy powinno się uważać, ażeby nie zalewać korzonków - zbyt obfite podlewanie prowadzić może do ich gnicia oraz wystąpienia chorób grzybiczych. Chryzantemy negatywnie reagują też na nadmierne przesuszenie – kwiaty wtenczas szybko więdną. Nawożenie chryzantem musi być mocne – zwłaszcza przed jak też w okresie kwitnienia. Chryzantemy ogrodowe sadzi się na miejsce stałe począwszy od maja aż do jesieni. Doskonałe rezultaty daje uprawa w pojemnikach - http://chryzantemy.pl/.


Po przekwitnieniu witki możesz obciąć, natomiast rośliny przenieść do chłodnego, jasnego wnętrza. Wtenczas podlewanie ogranicza się do niezbędnego minimum. Odmiany drobnokwiatowe są bardziej odporne na niską temperaturę od rodzajów o dużych kwieciach.

Tags: miejsce, problem, pomieszczenia