Jak trzeba wybrać dobre biuro księgowe?

Posted on 10/03/2022 7:55am

Każdy posiadacz nowej firmy w pierwszej kolejności poszukuje kompetentnego biura rachunkowego. Pomoc dotycząca księgowości jest wyjściem najlepszym dla początkującego biznesmena, który dopiero rozpoczyna karierę ze swoją działalnością gospodarczą, lecz także dla tego typu biznesmena, który działa już długo na rynku, a jego rachunkowe zeznania są coraz bardziej skomplikowane.


Tego, jak znaleźć dobre biuro rachunkowe, możesz się dowiedzieć z poniższego artykułu.

Czy teraz chcesz znaleźć coś interesującego na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to zgłąb dane w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę chardonnay.

Jest parę spraw, jakimi musi sugerować się biznesmen szukając kompetentnego biura księgowego. Konieczne jest sprawdzenie uzyskiwanych danych, gdyż posiadacze biur rachunkowych nie w każdym przypadku są niestety uczciwi względem potencjalnych klientów i kierują się nade wszystko swoim dobrem na bardzo konkurencyjnym rynku tego typu świadczeń rachunkowych. Osoby, które posiadają biura księgowe oraz zatrudnieni przez nich członkowie personelu powinni posiadać tytuł magistra rachunkowo-skarbowego. Taki tytuł magistra świadczy o ukończonej specjalizacji, czego niestety nie gwarantuje mniejszy tytuł licencjata. Studia magisterskie w pełni przygotowują merytorycznie do rozpoczęcia zawodu księgowego. Na prośbę odbiorcy, biuro rachunkowe powinno ukazać certyfikat ukończenia wymaganych studiów przez wszystkich pracowników.


zdjęcia
Author: Gatta
Source: Gatta


strona
Author: Lwp Kommunikáció
Source: http://www.flickr.com


biuro rachunkowe
Author: Marcin Kargol
Source: http://www.flickr.com
Przed deregulacją Księgi rachunkowe mogły być prowadzone tylko przez księgowych z dyplomem zezwalającym na usługowe wykonywanie takich ksiąg, doradców podatkowych czy biegłych rewidentów. Obecnie (od dnia 10 sierpnia 2014 r.) można by prowadzić pełną rachunkowość bez wymienionego certyfikatu. Dyplom księgowy można było zdobyć dzięki minimalnym kryteriom, tj. wykształcenie wyższe i udokumentowane doświadczenie w księgowości.


Niestety zaświadczenie o praktyce mogło być wystawione przez zaprzyjaźnioną firmę, która poświadczała praktykę. Dzisiaj skutkowałoby to tym, że księgowa bez certyfikatu (ponieważ w związku z tego typu deregulacją zlikwidowano proces wydawania certyfikatów) może być w bardziej znaczącym stopniu kompetentna, niż przykładowo osoba z omawianym certyfikatem.

Tags: biznes, przedsiębiorca, artykuł, Przedsiębiorcy