Jak to jest z takimi kosztami pracy? Czy możemy zarabiać więcej? A jeżeli nie, to czemu tak jest?

Posted on 04/02/2022 7:22am

Dzisiaj jest szczęśliwy dzień. Raz w miesiącu pracodawca przelewa nam naszą pensję. Czy coś może popsuć dobry nastrój w dniu wypłaty? Może podatki? Zanim Twój szef wynagrodzi Cię pensją, powinien opłacić podatek od zatrudnienia (nazwany dla pozorów ZUS-em). Następnie, kiedy już kilkaset złotych przeznaczył na własną część kosztów, musi w Twoim imieniu opłacić kolejną część składki za to, że jesteś zatrudniony oraz rzecz jasna kolejny podatek ZUS.
rachunki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Najprawdopodobniej Ty wiesz tylko o tej drugiej części, ponieważ tak pisało w umowie. Jednak rzecz w tym, że dostając co miesiąc powiedzmy – jakieś 1500 złotych – twój szef wydał na Ciebie prawie dwa razy tyle. Co masz w zamian? Z podatku zwanego ZUS-em dostaniesz w na starość emeryturę jak i wątpliwe świadczenia w przypadku wypadków losowych. --Więcej: pity i rozliczenia--W ramach składki NFZ dostaniesz miesiące, jak nie lata oczekiwania na usługi lekarskie. W zamian za płacenie podatku od dochodu otrzymasz natomiast urzędników, którzy skutecznie uprzykrzą Ci życie. Czy oprócz tych "korzyści" jest coś dodatkowego pomiędzy wydatkami pracodawcy na pracownika, a jego rzeczywistym wynagrodzeniem? Nie możemy zapominać o podatku VAT, który już jako ostatni zmniejsza wartość wynagrodzenia netto. Kupują paliwo do auta, alkohol, standardowe produkty spożywcze, na każdym kroku zostajemy opodatkowani większą lub mniejszą kwotą.

Mało kto zwraca na to uwagę, ale faktem jest, iż podatki stanowią ponad połowę wartości naszej pracy, a państwo w ramach tych właśnie pieniędzy zapewnia nam niskiej jakości usługi albo te których nie potrzebujemy.obliczenia podatkowe
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Czy wobec tych faktów zatem powinniśmy swoje rozgoryczenie z powodu wynagrodzeń kierować do "wyzyskującego pracodawcy"? To nic nam nie da, rozliczenie podatku oraz inne powinności są nieodłączną częścią codziennego funkcjonowania, a już na pewno wtedy, kiedy mamy własną firmę. Zresztą, już od samego początku możemy takich rzeczy doświadczyć, już od rejestracji naszego przedsiębiorstwa we właściwym urzędzie.
--
Sprawdź też więcej
--
Trzeba pamiętać o wszystkim, o wielu obowiązkach, jak numer krs, nie możemy pozwolić sobie jednocześnie niczego przeoczyć. Może to skutkować problemami także w późniejszym czasie.

Jeśli zaciekawiły Cię treści publikowane na tej witrynie, to z pewnością ta treść (https://kamrec.pl/zegarki-szpiegowskie) również będzie dla Ciebie godna uwagi.

Powinniśmy pogodzić się z taka sytuacją, iż oprócz obowiązujących praw mamy też swoje powinności do spełnienia. Jednym z takich obowiązków jest wspomniany podatek.

Tags: pieniądze, firma, emerytura, pracodawca