Jak sfotografować domy?

Posted on 09/07/2022 7:30am

Gdzie znaleźć ciekawe plenery z architekturą w roli głównej? Rzecz jasna w miastach. Te są autentyczną skarbnicą cudów architektonicznych. Jeżeli uda ci się wybrać się do Lizbony czy Rzymu, stanie przed tobą mnóstwo ciekawych motywów, miejsc i stylów.


producenci
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Grupy zakupowe
Author: Kuba Bożanowski
Source: http://www.flickr.com


fotografia architektury
Author: Bill Smith
Source: http://www.flickr.com


Oprócz tego ciepłe światło popołudnia. Nic, tylko ładować aparat fotograficzny i pojechać. Ale i lokalne miasta, jak chociażby Zamość bądź Wrocław, mogą być świetnym poligonem do zmagań z teksturami oraz odblaskami. Taka jest fotografia architektury.


Kluczowy dylemat, z którym przyjdzie ci się zmierzyć w czasie pstrykania architektury, to z pewnością perspektywa. Bo kiedy staniesz pod wysokim budynkiem, który wyda ci się śliczny, oraz spojrzysz na niego obiektywem szerokokątnym, ujrzysz, że już nie wygląda tak fajnie. Pionowe linie murów poczną się walić, zaś budynek będzie przypominał rakietę, jaka szykuje się do startu. Perspektywę polepszy oddalenie się od pstrykanego obiektu oraz użycie dłuższej ogniskowej. Powinniśmy także stanąć trochę wyżej, na przykład w oknie przeciwległej kamienicy. Fotografując architekturę, w żadnym razie nie spiesz się. Daj sobie wiele czasu: obserwuj, analizuj, szukaj. Nie rzucaj się natychmiast do zdjęć – poprzez wizjer aparatu dostrzec można mniej. Myśl też szerzej, aniżeli widzisz – czasem przecudowne baranki chmur czy granat nieba o lazurowej godzinie dodaje scenie uroku.


Zanim skierujesz w jakieś miejsce swój obiektyw, zastanów się, czy istotnie jest ono tego warte.

Czy masz chęć pogłębić swą wiedzę na powyższy temat? Zatem chcielibyśmy nakłonić Cię do naszych kolejnych artykułów - wejdź w łącze (https://www.autopart.pl/akumulatory-ciezarowe-i-autobusy).

Sprawdź punkty, w którym perspektywa jest najmniej zniekształcona oraz gdzie blask układa się w najbardziej malowniczy sposób. Gdzie grają odcienie, rytmy oraz kształty.

Tags: budynek, styl, wygląd, sposób