Jak przystąpić do urządzania przedpokoju w mieszkaniu albo domu, jakie rozwiązania są stosowane przy wąskich wnętrzach

Posted on 25/02/2019 7:28am

Wielu właścicieli domów i mieszkań ma spore problemy z umeblowaniem i wykończeniem przedpokoju. Zwłaszcza jeżeli jest on wąski, długi i ma kilka drzwi, to rzeczywiście jego wykończenie będzie nie lada wyzwaniem. Na szczęście jest sporo rozwiązań, które pozwolą na uzyskanie nie tylko funkcjonalnego, lecz również ładnego przedpokoju, należy jedynie podczas projektowania poznać podstawowe zasady. Pierwsza to zadbanie o odpowiednie oświetlenie.

drzwi w przedpokoju
Author: brownpau
Source: http://www.flickr.com
Nie należy ograniczać się tylko do pojedynczego światła na górze, należy także pomyśleć o paru dodatkowych punktach, rozlokowanych w całym wnętrzu. Nie tylko zapewni to dużo lepsze oświetlenie całości, ale też znacznie przyjemniejszy klimat. Taką samą rolę odgrywają kolory. Ciemne ściany i meble sprawiają, że wszystko będzie wyglądać ciężko i ponuro. Do wąskich przedpokojów dużo bardziej odpowiednie będą jasne barwy, najlepiej mające jednolitą kolorystykę. Powinno się wystrzegać większej ilości jaskrawszych wzorów, najlepiej jeśli całość będzie raczej stonowana.

Następnym istotnym elementem podczas urządzania wąskich przedpokojów są meble. Ich dobre dopasowanie wcale takie proste nie będzie, właśnie ze względu na ilość miejsca. Szafki do przedpokoju, komody i stojące szafy nie tylko muszą być w miarę wąskie, ale także dobrze wpasowane we wszystkie kąty i zakamarki - rodzaje szafek do przedpokoju. Propozycja tego typu mebli jest całkiem spora, bo i zapotrzebowanie jest całkiem spore.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, wejdź też na tego typu link, ponieważ znajdziesz w nim podobny świetny serwis - on również jest wart uwagi.

Niejeden producent szafek (a już na pewno ten) na buty wykorzystuje przykładowo nietypowe sposoby ich kładzenia, przez co może urwać kolejne kilka cennych centymetrów na szerokości. Ciekawym pomysłem są też meble wykonywane na wymiar.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Wejdź więc do kolejnego zagadnienia i czytaj maskotki z bajek dużo o intrygujących Cię kwestiach.
Często kosztują one tak samo, co gotowe, a ogromną ich zaletą jest to, że można je idealnie wkomponować w rozmaite zakamarki. Jeśli się trafi na dobrego stolarza, to można naprawdę ciekawie i funkcjonalnie urządzić całość, choć trzeba się liczyć z tym, że chwilę może to potrwać. Jednak chyba warto poczekać nawet kilka tygodni na wykonanie mebli i mieć później idealnie umeblowany przedpokój.

Tags: oświetlenie, meble, wnętrze, drzwi