Jak powinna wyglądać piecza nad nestorami w ich domku?

Posted on 31/01/2019 8:07am

Seniorzy, nawet ci obciążeni wieloma schorzeniami jak też pozbawieni sprawności fizycznej są w stanie przebywać we własnym domku, pod warunkiem zagwarantowania im stałej pieczy drugiej osoby, dozoru nad ich bezpieczeństwem jak też pomocy przy codziennych czynnościach domowych oraz toalecie.


Konieczne wówczas mogą się okazać także przeróbki mebli i adaptacja wnętrz do zmieniających się potrzeb nestora.
Nadzwyczaj istotne będzie jak najstaranniejsze eliminowanie możliwości upadku seniora. Oznacza to eliminację niedużych chodników czy mat, na jakich nietrudno o poślizg. W toalecie, która statystycznie jest częstym miejscem, w którym dochodzi do upadków, warto zainstalować dodatkowe uchwyty w ścianie, dzięki jakim nestor może się asekurować, kiedy w pobliżu nie ma nikogo, kto zapewniłby jej stabilizację. Podobny uchwyt bywa pomocny również przy łóżku, ażeby ułatwić podniesienie się z poziomej pozycji.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, to nie czekaj oraz sprawdź szczegóły na stronie. Z pewnością uznasz, że w tamtym miejscu też są to bardzo ciekawe informacje.

Przydać się może także chodzik dla seniora.


sklep - odbicie
Author: Paul Sableman
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli senior przemieszcza się na wózku inwalidzkim, ważne jest ażeby potrzebne mu obiekty znalazły się w zasięgu jego wzroku i możliwości uchwycenia. Dotyczy to również mydelniczki, luster czy kubka na szczoteczkę w łazience. Jeśli nestor ma kłopoty z pamięcią niezmiernie pomocne okazuje się podpisywanie szafek z najważniejszymi rzeczami. Dla osób przyjmujących dużą ilość medykamentów pomocne okazują się specjalne pudełeczka, grupujące dawki pastylek na różne godziny.
Umożliwia to kontrolę nad stosowaną terapią i zapobiega pomyłce bądź pominięciu którejś z dawek. U niektórych podopiecznych niezbędne może okazać się także zabezpieczanie posłania chorego na czas nocny, aby uniemożliwić wypadnięcie chorego.

Tags: oczy, styl, sprzęt, Pacjent, stal