Jak oświetlić sklep, żeby klienci pragnęli u Ciebie kupować? Pamiętaj, liczy się tu każdy detal

Posted on 08/09/2018 7:23am

Optymalne oświetlenie jest istotne wszędzie. Czy to w domu, gdzie jesteśmy u siebie i pragniemy jak najkorzystniej zagospodarować wszystko, łącznie z odpowiednim światłem. Czy to w pozostałych miejscach, jak sklep, w jakim oświetlenie ma niezwykle ważne znaczenie, więc trzeba dokładnie przemyśleć tę kwestię.


Sklep z oświetleniem
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Tego nie można uniknąć, jeśli pragniemy, by wszystko prezentowało się jak najkorzystniej. Nie zapominajmy o tym. W tym artykule skupimy się na kilku aspektach oświetlenie (zobacz kliknij hiperłącze) sklepu, sprawdzimy jak oświetlenie Led do sklepu pasuje, co jest istotne i na co trzeba uważać.

Przede wszystkim pamiętajmy o dobrym wyeksponowaniu okna wystawowego. To w sumie najbardziej istotna część sklepu, to dzięki niej mamy okazję, aby zwrócić uwagę klienta. Metoda dzięki której prezentujemy produkty na wystawie świadczy o tym, co można znaleźć w środku. Odpowiednie oświetlenie na pewno będzie pomocne, aby zachęcić klienta do tego, ażeby wstąpił do naszego sklepu. Pamiętajmy o tej kwestii i nie bagatelizujmy tej kwestii, ponieważ jesteśmy w stanie przez to dużo stracić. Gdy nasza wystawa zachęci Klienta i ten zawita do naszego sklepu czeka nas kolejny test – oświetlenie sklepu. Powinien poczuć się jak w domu, powinien robić zakupy z przyjemnością.

Lampa z diodami Led
Author: kogakure
Source: www.flickr.com
Najlepsze jest tutaj ciepłe białe światło, bo wprowadzi ono ciepłą, domową atmosferę, a jednocześnie dobrze uwydatni najbardziej pożądane produkty i kolekcje. Odpowiednie oświetlenie pomoże klientowi poznać dokładnie prezentowany produkt. Najbardziej istotne produkty oświetlajmy więc lampami Led, które mają najbardziej trafne odwzorowanie kolorów - oświetlenie sklepów Trilux.

Klient nie powinien się zastanawiać, z którym kolorem ma do czynienia, musi szybko wiedzieć, co to jest. Jeśli masz sklep odzieżowy to wiesz, jak ważne jest oświetlenie (jakie oświetlenie LED) przebieralni. Jest to miejsce, gdzie klient po raz pierwszy jest w stanie sprawdzić określony produkt. To w sumie decydujący proces całego zakupu, więc właściwe oświetlenie jest tu niezwykle kluczowe.

Niezwykle istotne, ażeby Twój klient w przebieralni poczuł się dobrze. W takim miejscu niezwykle ważna jest emisja ciepła. W przypadku halogenów może być z tym problem, bo tworzą one dużo ciepła, zbyt dużo, co może być niekomfortowe dla klienta. Całe szczęście w przypadku lamp Led taki problem nie występuje, bo ciepło w sumie nie jest wydzielane.

Tags: lampy, dom, światło, okno