Jak odpowiednio umeblować sklep?

Posted on 20/06/2018 7:30am

Czynników, które determinują funkcjonalność oraz wygląd sklepu jest sporo. Przede wszystkim musimy wymierzyć dane pomieszczenia i wybrać lokalizację każdego elementu. Wówczas bierzemy pod uwagę działalność jaką oferujemy oraz charakter sklepu.

Istotna jest estetyka, która pomyślnie wpływa na samopoczucie klientów i odzwierciedla ducha marki. O czym powinniśmy pamiętać podczas meblowania sklepu? Przede wszystkim na regały sklepowe i stojaki metalowe (katalog regałów i stojak [tutaj]ów). To nieustannie najbardziej funkcjonalna forma eksponowania produktów. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów stojaków. Wszystkie łączy materiał z którego są wykonane, czyli metal. Zbudowane są zwykle w oparciu o prostokątne profile stalowe. Każdy stojak (kliknij w link) może być dobrany do danego asortymentu pod względem kształtu i koloru. W zależności od tego czy staną w sklepie budowlanym (ekspozytor na płytki, panele i próbki), sklepie spożywczym (stojak na chipsy) lub odzieżowym (na bieliznę).

regały w sklepie
Author: Gareth Jones
Source: http://www.flickr.com
Firmy produkujące stojaki starają się by ich produkty były jak najbardziej funkcjonalne i ciekawe kształtem. Gięcie drutu przebiega na maszynach sterowanych, dzięki czemu proces produkcji stojaków przebiega sprawnie i precyzyjnie (przeczytaj więcej o gięciu drutu na stronie Centimy). Producenci służą pomocą w doborze odpowiedniej konstrukcji oraz wiedząc jaki system składowania będzie stosowany w sklepie, zadecydują o odpowiednich urządzeniach transportowych.

Nie zapomnijmy też o magazynach, a precyzyjniej - regałach, które istotnie mają wpływ na szybkość przepływu towaru i efektywność całego procesu logistycznego. Rodzajów regałów jest bardzo dużo. Odznaczają się różnymi parametrami. Przykładem może być udźwig półek, a więc zdefiniowanie masy, jaką dana półka jest w stanie przyjąć.Szczególnie wysoka nośność półek potrzebna jest np. wtedy, gdy przechowuje się o wielkiej wadze towary, np. części samochodowe. Aktualnie największym powodzeniem cieszą się regały paletowe. To również najtańszy system regałów. Zapewniają łatwy dostęp do towarów, ułatwiając jednocześnie kontrolę magazynu.

Tags: Wyposażenie, sklep, półki, regały, drut, towary