Jak odpowiednio oznaczyć teren prac ziemnych?

Posted on 29/09/2018 9:13am

Dziś nie przestrzeganie przepisów BHP uznawane jest za ważne wykroczenie, jakie jest przyczyną ogromnych kar pieniężnych oraz zatrzymywaniem prac budowlanych. W niniejszym artykule opowiemy o zazwyczaj zaniedbywanym przepisie.


garnitur
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com


Po skończonych pracach, robotnicy (zobacz odsyłam do tego serwisu) nader często zapominają, żeby właściwie oznakować teren prac. Jest to przyczyną wypadków, w jakich czasem poważnym kontuzjom ulegają przechodnie, którzy nie zauważyli po ciemku wykopu. Jeżeli jesteś z branży budowlanej, z pewnością rozumiesz, iż powiązane jest to z poważnymi kłopotami. Z doświadczeń wynika, że w zupełności wystarczająca jest taśma pcv, którą na koniec dnia pracy należy oznaczyć teren robót kompletna oferta na . Czynność owa często omijana przez robotników młodych, którzy nie mają doświadczeń zawodowych. Natomiast to właśnie Ty w pierwszej kolejności zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności. Z tego powodu musisz zadbać o odpowiednią ilość rolek taśmy, lecz nie patrz na to jak na dodatkowy koszt. Ta zwyczajna taśma będzie dla Ciebie formą reklamy. Zapytasz w jaki sposób? Taśma, którą wykorzystuje się do zabezpieczania terenów robót, musi być dobrze widoczna, ale wcale nie musi być żółta. Z tego powodu taśma z nadrukiem logo twojej firmy nie tylko zabezpieczy teren robót, lecz będzie dodatkową formą reklamy twej firmy taśma z nadrukami. Inną prawie nigdy nie przestrzeganym przepisem jest oznakowanie rury poprzez położenie taśmy w wykopie przed jego zasypaniem. Taśma pcv musi leżeć nad rurą z tego powodu żeby następni robotnicy byli w stanie łatwo znaleźć instalację. Niestety nader nagminne są przypadki zniszczenia instalacji, gdyż nie była właściwie oznaczona.
Taśma z pcv choć zdaje się być zbędna to jednakże jedynie ona może odpowiednio oraz dodatkowo tanio zabezpieczyć obszar prac. Co więcej świetnie zareklamuje przedsiębiorstwo.

Tags: firmy, części, koszt